26 квітня 2016 року минуло тридцять років від тієї весняної ночі, коли відбулася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. «Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження, що на довгі роки стала ізольованою від навколишнього світу.

1461679271_img_4350

1461679266_img_4354

Тепер щорічно наша країна відзначає сумну дату в новітній українській історії.

З цієї нагоди, у день 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС, голова районної ради Оксана Супрунець, голова районної державної адміністрації Віталій Олійник та голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Петро Сорока разом з громадськістю району відвідали село Піківець, де біля пам’ятного знаку Героям Чорнобиля відбувся мітинг-реквієм.

Під час цього мітингу було вшановано мужніх рятівників, усіх тих представників Уманського району, які стали на шляху ядерної стихії.

Керівництво району, депутати районної ради, очільники територіальних громад району, представники громадськості, учнівська молодь поклали вінки та квіти до пам’ятного знаку Героям Чорнобиля.

1461679254_img_4355

«Сьогодні ми з почуттям вдячності і з щемом у серці згадуємо людей, які долучились до ліквідації екологічної катастрофи людства. Ми вшановуємо всіх наших співвітчизників, які заплатили життям, прийнявши першими на себе хвилі радіаційного вибуху і тих, хто з честю виконав обов’язок і вступив у смертельний двобій з невидимим ворогом. Усі вони стали героями, їх імена навіки вписані в історію народу, в історію Уманщини», – зазначила Оксана Супрунець, звертаючись до присутніх.

Оксана Анатоліївна наголосила, що депутати районної ради приділяють помітну увагу питанням соціального захисту чорнобильців. Користуючись нагодою, голова районної ради висловила вдячність усім депутатам райради та активістам районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» за небайдужість до нелегких доль чорнобильців, за захист і підтримку громадян, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС керівники району вручили Почесні грамоти районної ради та райдержадміністрації, квіти, грошові винагороди.

Зокрема, за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації Чорнобильської катастрофи та з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС Почесними грамотами  районної ради були нагороджені:

Макарчук Іван Володимирович, житель с.Городецьке, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії;

Яременко Сергій Васильович, Берестівецький сільський голова, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії;

Шуленков Михайло Васильович, житель с.Берестівець, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії.

Також керівники району вручили Дипломи трьом учням із шкіл району, які отримали призові місця за результатами конкурсу на кращий малюнок з Чорнобильської тематики. А від районної організації «Союз Чорнобиль України» кожному з них подарували Кобзар та солодощі.

Чин панахиди з нагоди вшанування пам’яті жертв Чорнобиля та всіх, хто поклав життя у двобої зі смертельною ланцюговою реакцією відслужив Благочинний Уманського округу протоієрей Анатолій.

Вічна пам’ять полеглим підкорювачам атомної стихії!

Честь і слава живим героям Чорнобиля!