27 квітня 2016 року в залі засідань Будинку рад відбулось пленарне засідання позачергової сесії районної ради VIІ скликання, яке провела голова районної ради Оксана Супрунець.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради Валентин Судакевич, голова райдержадміністрації Віталій Олійник, керівники правоохоронних органів, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, очільники територіальних громад, представники засобів масової інформації та громадськість району.

На початку роботи сесії Оксана Супрунець закликала депутатів районної ради вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про Острівецького сільського голову Наталію Григоренко, яка трагічно загинула 20 квітня 2016 року.

За традицією перед початком розгляду питань порядку денного сесії Оксана Анатоліївна привітала депутатів районної ради із днем народження, який вони відзначали в міжсесійний період.

Також очільник представницької влади району вручила Кубок і Грамоту районної ради команді села Кочубіївка за зайняте І місце у четвертих сільських спортивних іграх Уманського району з волейболу серед чоловіків. Оксана Супрунець вручила й Грамоти Федерації футболу України Президенту жіночої футбольної комади «Ятрань-Базис», депутату районної ради Володимиру Осадчому та Віце-президенту цієї комади, депутату районної ради Володимиру Мальченку за зайняте третє місце у зимових всеукраїнських змаганнях з футболу серед жіночих команд.

Далі до присутніх звернувся депутат районної ради, директор ПОСП «Уманський тепличний комбінат» Микола Гордій, який запропонував депутатам-землекористувачам та власникам бізнесу створити в Уманському районі Благодійний фонд для надання фінансової допомоги на лікування тим людям, які знаходяться у складних життєвих ситуаціях. Така ініціатива була підтримана й після детального вивчення означеного питання воно розглядатиметься на наступній сесії.

Перейшовши до розгляду питань порядку денного, депутати першим розглянули проект рішення «Про реорганізацію навчальних закладів району». Інформував народних обранців з цього питання начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Борис Бондар. Після бурхливого й активного обговорення депутати більшістю голосів підтримали даний проект рішення, згідно якого буде реорганізовано 9 навчальних закладів району: Гродзевський НВК, Томашівський НВК, Рогівський НВК, Танський НВК, Пугачівський НВК, Рижавська ЗОШ, Затишанська ЗОШ, Городницька ЗОШ та Берестівецька ЗОШ.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Депутати також затвердили такі районні програми: Комплексну програму  функціонування та розвитку системи цивільного захисту району, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення місцевого матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2016-2017 роки; районну програму підтримки комунального підприємства «Уманьрайрембуд» Уманської районної ради на 2016-2017 роки; Програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення по Уманському району на 2016 рік. Окрім того, народні обранці внесли зміни до Програми зайнятості населення Уманського району на 2013-2017 роки та до районного бюджету на 2016 рік, заслухали інформацію про стан торгівельного обслуговування населення Уманського району й затвердили Статут комунального підприємства «Уманьрайрембуд» Уманської районної ради в новій редакції.

Серед іншого, на сесії було ухвалено рішення про реформування друкованого засобу масової інформації  та редакції газети «Уманська зоря».

Усі решта розглянутих питань, що стосувалися майна комунальної власності району, знайшли позитивний відгук серед депутатів і були ними підтримані.