Кажуть, що Бог ще до народження дає дитині долю, життєвий шлях, яким вона прямуватиме. Правда, дорогу ту у майбутнє людина взнає у свідомому віці, наприклад, коли обирає професію. Бути постійно поряд з дітьми, людьми, завжди перейматись їхніми проблемами – така доля Даценко Людмили Павлівни, директора Сушківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, депутата Уманської районної ради ІІІ, ІV, VI та VII скликань.

3IiPPDJW09A

Ще з дитинства, залишившись без батька, навчилась  самостійно приймати важливі рішення, брати відповідальність за матір та брата, а потім за свою сім’ю, а далі вже  і за людей.

Даценко Людмила Павлівна народилась 4 серпня 1957 року в місті Христинівка. Закінчивши Христинівську середню школу № 2 у 1974 році вступила, до Київського державного педагогічного інституту іноземних мов. У 1979 році закінчила навчання і за направленням працювала в Уманській середній школі №3 учителем англійської мови. З жовтня 1981 по 1989 рік – викладач Уманського сільськогосподарського інституту кафедри іноземних мов. В зв’язку з відсутністю житла в місті разом із сім’єю переїжджає в рідне село чоловіка Сушківка  із 1 вересня 1989 року працює учителем іноземних мов Коржівської неповної середньої школи. У 1990 році очолює педагогічний колектив  цієї ж школи. З 1993 року і по цей час працює директором та учителем іноземних мов Сушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Переможець районних конкурсів “Учитель року” (1996, 2011 р.р.). ЇЇ учні є переможцями районних олімпіад з німецької та англійської мов, учасниками обласних.

Протягом трудового шляху здобула велику низку нагород та грамот. В її арсеналі грамоти обласної та районної рад, обласної та районної адміністрацій, головного управління освіти, численна кількість грамот та подяк районного відділу освіти.

Даценко Л.П. – делегат ІІІ з’їзду педагогічних працівників України, в складі обласної освітянської делегації представляла освітян Уманщини. Вона є членом творчої групи директорів Черкащини, педагогічні колективи яких вивчають досвід нашого земляка, педагога О.Захаренка, а Сушківська загальноосвітня школа – дослідно-експериментальним майданчиком регіонального рівня.

Як керівник школи, постійно дбає за покращення матеріально-технічної бази, професійний ріст своїх колег, навчання, виховання та харчування учнів, користуючись великою підтримкою керівників сільськогосподарських підприємств сіл, випускників школи, колективу вчителів, працівників,  батьків та учнів. Тому наша школа сьогодні живе, працює, зберігаючи десятилітні традиції. В ній чисто і затишно. Вражає доброзичлива аура і професіоналізм колективу, який очолює Людмила Павлівна. Радісно і спокійно почуває себе тут дітвора. Із великим задоволенням поспішають сюди колишні випускники. Майже щодня вони є відвідувачами рідної школи. А вечори зустрічі тут проводяться вже більше 50 років.

Починаючи з 2000 року, згідно загальнорайонного рейтингу школа входить в першу п’ятірку.

З 1998 року Даценко Л.П. обиралася депутатом Уманської районної ради ІІІ, ІV, VI та VII скликань. Жителі сіл Сушківка та Заячківка надавали їй високу довіру: представляти і відстоювати їх інтереси  в Уманській районній раді.  Під час цих скликань вона була членом Президії районної ради, головою постійної комісії з питань освіти, науки, культури, фізкультури та спорту, молодіжної політики, засобів масової інформації, зараз – заступником  голови цієї ж комісії.  В 2002 році була кандидатом в депутати до Верховної Ради України.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У 2004 році Даценко Л.П. присвоєно титул “Жінка року» в номінації “Народний обранець – 2004″.

Незважаючи на велику зайнятість, вона завжди знаходить час для спілкування зі своїми виборцями: молоддю, людьми похилого віку. Для кожного знайде  слово, не пройде мимо, щоб не запитати про здоров’я, життя, проблеми, або просто пожартувати.

Змінюється світ, а разом з ним і люди, їхні інтереси та погляди на життя. Чого не можна сказати про Людмилу Павлівну. Бо ж не дивлячись ні на що, з щирим серцем, відкритою душею, ясним поглядом вона завжди іде до людей. Їй немає чого перед ними кривити душею. ЇЇ життя – на виду у жителів  села. Разом з чоловіком Олексієм Семеновичем мають гарну, дружню сім’ю. Вдвох виховали розумних і відповідальних дітей, мають онуків.  Представляючи інтереси своєї громади в районній раді, вона постійно дбає про неї, переймається її проблемами, завжди займає активну життєву позицію.

Для неї чужої біди немає. Завжди допоможе і словом, і ділом, надасть фінансову допомогу, дасть мудру пораду і просто скаже добре слово, чого так не вистачає у наш скрутний час, вирішить різні питання, які турбують людей, проведе в останню життєву путь жителя села, скаже про нього останнє слово.

А скільки молодих пар вона  поєднала в шлюбі! Бо здійснює урочисту реєстрацію. За її ініціативи обладнано урочисто обрядову залу так, щоб молодята назавжди запам’ятали свій перший подружній день.

Ніколи не стоїть вона осторонь освітянських проблем району. Як заступник голови постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення та засобів масової інформації  переймається проблемами освітньої галузі: мудра оптимізація шкільної мережі, збереження доплати педагогічним працівникам за престижність в розмірі 20%, оплата за проїзд вчителям, які доїжджають до  місця роботи, забезпечення шкіл паливом, проведення капітальних ремонтів, станом доріг у нашому районі. Можна сказати, що вона є патріотом  своєї громади, школи, Уманщини.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ту високу довіру, яку надали жителі села вона виправдовує з честю і вони вправі пишатись своїм представником!

 

Мельник Олексій Васильович, випускник

Сушківської середньої школи,член Спілки

журналістів України, член Міжнародного

літературного фонду.