Цьогоріч, 13 квітня, виповнилося 110 років від дня народження видатної дитячої письменниці Оксани Іваненко. Її ім’я користується популярністю, ряд  літературних  творів полюбилися не тільки юному читачеві, і не тільки українському.  Ця жінка, у буквальному сенсі, усе своє життя присвятила дітям, працюючи вихователькою при дитячій колонії та дописуючи у дитячий журнал “Барвінок”, головним редактором якого стане згодом.

01

 

Перекладацька робота дозволила  маленьким дітям читати казки Андерсена та братів Грімм українською мовою. Її перо залишило для сучасних читачів неповторні твори. Саме  «Тарасові шляхи» дають нам життєве уявлення про дитячі роки українського генія і Пророка Тараса Шевченка. Повість «Друкар книжок небачених» знайомить читача з   першодрукарем книг в Росії і Україні Іваном Федоровим також написана повість  «Богдан Хмельницький». З неослабним інтересом читається  роман Оксани Іваненко «Марія».   Марія Олександрівна Вілінська

(Марко Вовчок) є прототипом головної героїні роману.   Улюблена з дитинства письменниця змальована настільки правдиво і виразно, що з’являється перед нами начебто жива – у всій величі творчих доробків, із усіма людськими роздумами, сумнівами, радостями і прикростями.

До ювілею від дня народження Оксани Іваненко в читальній залі районної бібліотеки було презентовано книжкову виставку «Твори, написані серцем».

письменниця

Творчий доробок письменниці завжди викликає інтерес у читачів. Працівники районної бібліотеки було провели літературну годину «Добром зігріте серце» для учнів  Уманського професійно-аграрного ліцею.

Викладач історії Т. В. Старовойтова наголосила, що життя і творчість  славетної майстрині художнього слова для юного покоління українців є зразком самовідданого служіння  своїй рідній землі.