12 квітня з робочою поїздкою Уманщину відвідав голова обласної ради Олександр Вельбівець. Його супроводжували голова районної ради Оксана Супрунець, голова районної державної адміністрації Віталій Олійник та депутат обласної ради Микола Овчаренко.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Візит голови обласної ради розпочався із відвідування адміністративного корпусу національного дендрологічного парку «Софіївка», в актовому залі якого відбулася зустріч із директором парку, член-кореспондентом НАН України, доктором біологічних наук, професором Іваном Косенком та трудовим колективом. У рамках підготовки до відзначення 225-річчя з дня створення цієї справжньої перлини садово-паркового мистецтва спільно було обговорено проблемні питання щодо виконання означених завдань у напрямку проведення в парку проектних, будівельних та ремонтно-реставраційних робіт пам’яток архітектури і культури.

На прохання Івана Косенка голова обласної ради Олександр Вельбівець разом з ним прогулявся весняним парком та відзначив ті позитивні зміни, які відбулися тут в останні роки.

Далі за програмою робочої поїздки голови обласної ради було відвідування Уманського національного університету садівництва, де відбулася його зустріч з ректором вузу Оленою Непочатенко та викладачами й науковцями цього вишу. У розмові ректор розповіла про діяльність навчального закладу, навчально-виробничу базу і роботу студентів, а також висловила спільну для усіх вузів нижчого рівня проблему – фінансування закладів, що змінюється у рамках проведення реформ. Також були обговорені господарські питання, можливості співпраці і підтримки закладу.

Особливо святково зустрічали Олександра Вельбівця у селі Берестівець. Біля місцевого Будинку культури дівчата в українських національних костюмах вручили голові обласної ради запашний коровай як символ добробуту, гостинності та поваги до високого гостя.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За результатами щорічного районного конкурсу «Сільська рада року» Берестівецька сільська рада у 2015 році визнана переможцем та нагороджена Дипломом І ступеню, а в нинішньому році стала учасником щорічного обласного конкурсу на кращу сільську раду.

У розмові з головою обласної ради Олександром Вельбівцем Оксана Супрунець відзначила, що з метою зміцнення потенціалу місцевих рад Уманщини, зростання їх авторитету, а також поширення кращого досвіду в районі визначено 8 базових сільрад, серед яких – Берестівецька сільська рада. Тут проводяться виїзні наради та семінари для навчання сільських і селищного голів, секретарів сільських рад. Разом з вивченням діловодства вивчається взаємодія сільської ради з підприємствами різних форм власності, місцевими установами та організаціями, громадськістю у вирішенні актуальних питань сьогодення. Голова районної ради акцентувала увагу на тісній співпраці сільської ради з місцевим сільськогосподарським підприємством ТОВ «Берестівець» й особисто його керівником, депутатом районної ради, членом виконкому сільської ради Василем Чекаленком у вирішенні важливих питань життя села.

Берестівець першим в Уманському районі провів газ, ще в середині 90-их. За максимальної фінансової підтримки господарства в селі повністю відновлено вуличне освітлення, прокладено водогін, збудовано дві свердловини, відремонтовано місцеву школу, дитячий садок, Будинок культури, фельдшерський пункт, облаштовано пам’ятні місця та центральну частину села, збудовано храм. А ще сільгосппідприємство постійно надає грошову й матеріальну допомогу пайовикам, ветеранам та вдовам Великої Вітчизняної війни, учасникам АТО та їхнім сім’ям, на оздоровлення дітей, на зміцнення матеріально-технічної бази місцевих закладів та установ, інше. Тут за спонсорської підтримки ТОВ «Берестівець» у день весілля молодій парі в подарунок надають грошову допомогу в розмірі 5 тис.грн., а при народженні дитини – 1 тис.грн.

Тож спільно з керівниками району Оксаною Супрунець та Віталієм Олійником, Берестівецьким сільським головою Сергієм Яременком та керівником ТОВ «Берестівець», депутатом районної ради Василем Чекаленком голова обласної ради Олександр Вельбівець і депутат обласної ради Микола Овчаренко, оглядаючи сільський Будинок культури, переконалися в тому, що це справді осередок творчості, духовного розвитку та відпочинку берестівчан. За бюджетні та спонсорські кошти торік тут зроблено якісний ремонт за сучасними стандартами. На базі цього закладу створено культурно-оздоровчий центр. Загальна кошторисна вартість виконаних робіт у Будинку культури становила 767,886 тис.грн. До послуг сельчан сьогодні глядацький зал на 352 місця, зал для проведення дискотеки, тут розміщена сільська бібліотека, АТС, спортивний та тренажерний зали. Поруч із сільським закладом культури знаходиться стадіон, який, за словами сільського голови, буде реконструйовано за сучасними вимогами і стандартами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Високі гості також оглянули в Берестівці осучаснений фельдшерський пункт, де також проведено капітальний ремонт на суму 270 тис.грн. Нині тут централізоване водопостачання і в кожному кабінеті є проточна холодна та гаряча вода, обладнана кімната з душовою кабіною, внутрішнім туалетом, облаштовано кімнату для перебування хворих на денному стаціонарі. Для надання якісних медичних послуг за спонсорські кошти ТОВ «Берестівець та сільського бюджету придбано кардіограф, холодильник, нові меблі, комп’ютер. За ініціативи депутата районної ради Василя Чекаленка торік для місцевого ФП було придбано мопед «Suzuki lets 2». Наданий засіб транспорту вплинув на оперативність та своєчасність надання медичної допомоги сельчанам.

Керівник обласної ради спільно з районною владою також відвідали одне з найкращих на теренах району сільськогосподарське підприємство ТОВ «Берестівець». За словами заслуженого працівника сільського господарства України Василя Чекаленка, який очолює це підприємство, торік на берестівецьких полях вирощено й зібрало найвищий у районі врожай озимої пшениці – 85 ц/га, кукурудзи на зерно – 120,4 ц/га, соняшника – більше 42,3 ц/га, сої – 32,2 ц/га. Заробітна плата працівників у господарстві становить понад 5 тис.грн. на місяць.

Лише у 2015 році ТОВ «Берестівець» спрямувало понад мільйон гривень спонсорських коштів на розвиток інфраструктури села та різні соціальні потреби жителів населеного пункту. А за три місяці цього року такі витрати становлять уже майже 740 тис.грн.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Берестівцю надзвичайно пощастило із таким інвестором, адже він не лише розвиває власне господарство і обробляє землі громади, поповнюючи бюджет, але й постійно піклується за рідне село, за людей, які тут живуть, – зауважив Олександр Вельбівець та додав, що Берестівецька сільська рада є прикладом того, як має жити й розвиватися територіальна громада.

Окрім того, голова обласної ради побував на ПОСП «Уманський тепличний комбінат», яке очолює заслужений працівник сільського господарства України, депутат районної ради Микола Гордій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Також Олександр Вельбівець відвідав Храм всіх святих, збудований за спонсорської підтримки керівника цього підприємства.

На завершення своєї робочої поїздки голова обласної ради зустрівся з представниками депутатського корпусу Уманської районної ради.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Перебуваючи в робочому кабінеті дізнатись про проблеми районів, жителів області неможливо. Тому я сьогодні тут», – відзначив голова обласної ради у розмові із колегами-депутатами.

Під час зустрічі присутні обговорили питання здійснення реформи місцевого самоврядування в районі, її сприйняття жителями; земельні питання та проблеми доріг, а також напрацювано план подальших спільних дій.

– Я людина – практик і маючи п’ятнадцятирічний досвід управлінської роботи все, що скажу – це не прочитано із книг чи почуто від інших – це мій власний досвід, набутий за ці роки. Добре розумію страх суспільства перед змінами, несприйняття реформи місцевого самоврядування. З одного боку, на жаль, ми не бачимо чітких і послідовних дій щодо здійснення цих перетворень. А з іншого – ми не маємо альтернативи, – наголосив Олександр Вельбівець, коментуючи супротив громади реформі. – Реформи потрібні і, щиро кажучи, проводяться навіть із затримкою. На сьогодні вже показала свій успіх фінансова децентралізація. Місцеві бюджети зросли достатньо серйозно. І ми з вами повинні використати ці ресурси, але раціонально і ефективно. Закликаю вас до співпраці. Я відкритий до діалогу і готовий підтримати усі ваші пропозиції і напрацьовані плани.

 Радник голови районної ради                                                                                                       Д. Гайда