Станом на 01.04.2016 року різних видів соціального обслуговування і соціальних послуг потребують 2084 особи: з них 930 одиноких, 1154 одинокопроживаючих непрацездатних громадян.

Обслуговано територіальним центром – 1988 осіб, що становить 95 % від потребуючих, в тому числі:

відділенням соціальної допомоги вдома – 1119 особи, стаціонарним відділенням – 17 осіб, відділенням грошової та натуральної допомоги – 185 осіб, відділенням соціально-побутової адаптації – 667 осіб.

Соціальна допомога вдома

В 51 населеному пункті району 75 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома надають комплекс соціально – побутових послуг одиноким непрацездатним громадянам (пенсіонерам) згідно чинного законодавства, які за висновками медичного закладу потребують соціально – побутового обслуговування та догляду в домашніх умовах. Не охоплено обслуговуванням лише 2 населених пункти, так як немає потреби (Піківець, Коржова Слобідка).

На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома перебувають 1086 осіб (одиноких – 722, одинокопроживаючих – 364), з них:

– інваліди війни – 5

– учасники бойових дій – 26

– учасники війни – 191

– сім’ї загиблих та померлих військовослужбовців – 25

– інваліди з дитинства – 23

– інваліди загального захворювання – 44

– пенсіонери за віком – 772.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговано 376 одинокопроживаючих осіб, які мають дітей працездатного віку і вносять плату за обслуговування.

Працівниками територіального центру систематично проводяться обстеження матеріально – побутових умов проживання непрацездатних громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, за даними обстежень визначається потреба щодо надання певних видів допомоги.

З метою здійснення контролю за роботою соціальних робітників та надання їм методичної та практичної допомоги здійснюються виїзди на села району.

1460636403_1

Догляд в умовах стаціонарного проживання

У Рижавському стаціонарному відділенні територіального центру, проживають 17 осіб, з них:

– учасники війни – 3;

– інваліди з дитинства – 2;

– інваліди загального захворювання – 2;

– діти війни – 7;

– пенсіонери по віку – 3.

Утримується установа за рахунок коштів місцевого бюджету, пенсійних відрахувань та благодійних коштів.

Даній категорії громадян забезпечено:

соціально – побутове обслуговування,медичне обслуговування, а також забезпечення життєво необхідними ліками; житло у межах санітарних норм, твердий і м’який інвентар (ліжко, стіл, стілець, шафа, постіль, тощо), столовий посуд, одяг та взуття;раціональне чотириразове харчування;спеціальні засоби пересування.

Затверджено шефство трудових колективів Райз ТОВ «Максимко», Уманської об’єднаної податкової інспекції, ФГ «Агрофірма «Базис», ПОСП Уманський тепличний комбінат, ТОВ «Прометей», селищної та сільських рад, на території яких раніше проживали підопічні. Надано благодійну допомогу продуктами харчування на загальну суму 24,8 тис. грн.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру надано послуги 185 малозабезпеченим пенсіонерам, інвалідам всіх груп та категорій, багатодітним сім’ям, громадянам, які опинились у складній життєвій ситуації.

1460636402_2

Надання грошової та натуральної допомоги

Проведено 6 засідань комісії по наданню грошової допомоги, на якій розглянуто заяви та документи громадян району, які опинились у складній життєвій ситуації та потребують грошової допомоги з районного бюджету.

За рахунок коштів районного бюджету надано одноразову грошову допомогу 185 особам на суму 78,2 тис. грн., з них 30,0 тис. грн. 1 особі, яка приймала участь і була поранена у зоні проведення антитерористичної операції.

Проведено 62 обстеження матеріально-побутових умов за зверненнями громадян та оформлено акти, які надіслано до Департаменту соціального захисту населення для надання одноразової грошової допомоги заявникам з обласного бюджету.

Обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, що частково втратили здатність до самообслуговування

На базі територіального центру працює відділення соціально – побутової адаптації.

Обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, що частково втратили здатність до самообслуговування здійснюється працівниками відділення соціально-побутової адаптації територіального центру у селах Антонівка, Бабанка, Городниця, Вільшана Слобідка, Громи.

Протягом місяця надано соціально – побутові, інформаційні, послуги 667 одиноким та одинокопроживаючим непрацездатним громадянам (пенсіонерам).

Працівниками відділенням соціально побутової адаптації проведено заходи до Різдвяних свят, до Водохреща, до Стрітення Господнього, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, до Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, до Дня пам’яті великому Кобзареві Т.Г. Шевченку, в яких взяли участь клієнти даного відділення.

Досягненню позитивних результатів у питанні соціального обслуговування людей похилого віку та інвалідів допомагає співпраця з: місцевими органами охорони здоров’я, відділами: освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним центром зайнятості, радою ветеранів війни і праці.

 

За інформацією територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Уманського району