Під керівництвом голови районної ради Оксани Супрунець 5 квітня відбулася нарада з очільниками територіальних громад, в ході якої обговорено актуальні питання життєдіяльності району.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У роботі наради також взяли участь заступник голови районної ради Петро Бабкін, керуюча справами районної ради Наталія Короп, керівник апарату районної державної адміністрації Наталія Сиротюк, директор районного центру зайнятості Василь Скрипник, начальник філії «Уманський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ПАТ «Державна акціонерна кампанія «Автомобільні дороги України» Володимир Дідура, голова правління районного споживчого товариства Ольга Коса, завідувач відділу кадрової роботи управління Держгеокадастру в Уманському районі Андрій Вовкотруб, начальник сектору дільничних офіцерів поліції Артем Білик, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники районної ради, представники ЗМІ.

Першим на нараді розглядалося питання про підведення підсумків проведення загальних зборів (сходок) жителів територіальних громад Уманщини. З доповіддю з цього питання виступила голова районної ради Оксана Супрунець. Зокрема, обговорюючи ті проблемні питання, які були висловлені на сходках жителями населених пунктів району, Оксана Анатоліївна наголосила на тому, що сільським та селищному головам треба змінювати підходи в своїй роботі й зробити так, щоб кожне конкретне зауваження, кожна пропозиція представників сільських громад були почуті.

З особливим акцентом зазначу, що теперішній час вимагає особливих змін. Принцип прозорості є одним із визначальних у роботі кожної сільської ради. Очільникам громад треба працюватиме прозоро, дбати про наповнення бюджету, залучення інвестицій, створення нових робочих місць у селі, працювати з орендарями, вміти зорганізувати громаду для вирішення завдань, що покращать життєдіяльність кожного конкретного населеного пункту. Тільки за таких обставин можна говорити про розвиток села. А ще – піклуватися про ветеранів війни та праці, чорнобильців, бійців АТО й їх родини, малозабезпечених громадян, інвалідів та дітей-сиріт. Необхідно зробити так, щоб громада зрозуміла, що саме від неї залежить те, як розвиватиметься село, – саме на цьому резюмувала Оксана Супрунець.

Другим розглядалося питання про організацію проведення двомісячника з благоустрою населених пунктів Уманщини, з якого доповідала начальник відділу містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства райдержадміністрації Олена Вербовська. ЇЇ співдоповідачами були Дубівський сільський голова Олександр Яцина, Ропотуський сільський голова Олександр Затишняк, Доброводівський сільський голова Юрій Горбань.

Далі обговорювалось питання про організацію громадських робіт та укладення договорів із сільськими радами. Доповідаючи з означеної тематики,  директор районного центру зайнятості Василь Скрипник відзначив, що в районі активно проводяться роботи з благоустрою населених пунктів шляхом організації громадських робіт. Районним центром зайнятості з початку року укладено 29 договорів на організацію та проведення громадських робіт з 25 сільськими радами. У ході двомісячника з благоустрою, озеленення, поліпшення стану довкілля населених пунктів району станом на 1 квітня нинішнього року взяло участь 69 безробітних. А з 1 квітня взяли направлення на громадські роботи та будуть працювати 81 особа з числа безробітних. Упродовж квітня планують заключати договори на організацію та проведення громадських робіт 10 сільських рад.

За словами Василя Федоровича, у І кварталі 2016 року кошторисом передбачено фінансування з коштів Фонду на організацію та проведення громадських робіт 110 тис.грн. На громадські роботи в поточному році рішенням сільських рад виділено із сільських бюджетів майже 517 тис.грн.

Також на нараді розглядалося питання про роботу сімейної медицини, про що доповідав головний лікар комунального закладу «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Уманської районної ради Олександр Новаківський. Його співдоповідачами були Жанна Лісачова та Сергій Цоколенко, які розповіли про роботу медичних закладів у селах Рогова та Ладижинка. Також про роботу терапевтичного відділення центральної районної лікарні в с.Ладижинка та про роботу ЦРЛ взагалі інформувала учасників наради головний лікар цього медичного закладу Інна Добрянська.

Серед іншого, обговорено й питання про взаємодію Державного реєстру виборців та органів реєстрації відповідних територіальних громад. З інформацією з цього питання виступила на нараді начальник  відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації Оксана Бондаренко.

Підвела підсумки наради голова районної ради Оксана Супрунець.