Визнання на всеукраїнському рівні, численні обласні та районні конкурси – всі ці досягнення на рахунку фольклорного колективу  «Дзвін» Косенівського СБК. 

DSCN1407

Чотири роки тому директор Косенівського будинку культури Галина Горбачова започаткувала в селі фольклорний колектив, якому судилося стати знаним не лише на теренах Уманського району, а й здобути визнання на всеукраїнському рівні.

– Ідея з’явилася сама собою, хотілося створити в селі осередок національної культури, от і назбиралося 10 творчих людей, які стали учасниками та натхненниками нашого колективу, – зазначає Галина Миколаївна, – та для того, щоб колектив функціонував самого тільки бажання замало. Потрібно відповідний репертуар і сценічні костюми підібрати. В той час велику підтримку надала сільська рада, яка закупила вишиті сорочки, а плахти шили самостійно. От і вийшли костюми в національному стилі.

Сьогодні фольклорний колектив «Дзвін» є бажаним учасником усіх заходів, що проходять в нашому районі. Основне завдання, що мають на меті вокалісти – це популяризація української пісні, тому весь репертуар складає народна творчість.

Керівник колективу зазначає:

– Однією із улюблених пісень слухачів є «Любіть Україну», яку написала тодішня учасниця Марія Гриненко. В творчому репертуарі є пісня про відомого земляка, генерала Перемоги Кузьму Дерев’янка, автор – Надія Устілак – завідуюча сільською бібліотекою.

Протягом останніх років фольклорний колектив «Дзвін» стали запрошувати на обласні і навіть всеукраїнські заходи. Так, влітку цього року колектив виступав у Національному музеї побуту та архітектури в Пирогово. Виступи вокалістів так припали до душі слухачам, що косенівські вокалісти отримали запрошення і на знаменитий Сорочинський ярмарок.

Тож у серпні 2015 року наші земляки взяли участь у  творчій програмі щорічного фестивалю народної творчості Національного Сорочинського ярмарку. Попри яскраву концертну програму, якою цьогоріч дивував українців народний фестиваль, ці усміхнені та щирі люди не залишили байдужим нікого, а вразили присутніх своїм сценічним вбранням, народною творчістю і відкритою українською душею. За рішенням журі  конкурсу Національного Сорочинського ярмарку – 2015 серед 32 колективів фольклорний гурт «Дзвін» нагороджено Дипломом ІІ ступеню.

Всі ці досягнення «Дзвін» має завдяки небайдужим та ініціативним людям, які попри повсякденну рутинну роботу знаходять час для творчості та радують своїми піснями оточуючих.