Випробування випадають на долю найсильніших. До їх числа можна віднести Дмитра Шниру. Дмитро народився та виріс у селі Паланка. Зразковий батько, коханий чоловік та син – таким його знають односельчани. Тепер до всього цього додається ще й статус героя війни.

Війна увірвалась в життя Дмитра раптово. У червні 2014-го чоловік отримав повістку до армії. Про розвиток подальших подій згадує неохоче.  Одразу з приїздом в Донецьку область їх бригада зіткнулася з ворожою атакою. Уже з перших днів довелося вчитися суворому мистецтву виживання під кулями та мінометним вогнем.

Наш земляк служив у 53-й окремій бригаді. Місцем дислокації даного військового угрупування були найгарячіші точки країни: Щастя Луганської області та Авдієвка Донецької області.

Зі своїми однослуживцями Дмитро тримав першу лінію оборони країни. Важко доводилося в той час, адже оснащення ворога значно перевищувало військове забезпечення їх бригади.

– Посильну допомогу по оснащенню нашої бригади надавали волонтери, які забезпечували продуктами харчування, одягом, ліками та обмундируванням. Вражало те, що неодноразово прибувала допомога саме від земляків з Уманського району, – згадує Дмитро.

За гідне виконання військового обов’язку Дмитро Шнира отримав статус учасника бойових дій. Побачене на сході країниглибоко закарбувалося в памяті, та все це залишилося позаду. Сьогодні чоловік чекає демобілізації та повернення до звичного життя.

З великим хвилюванням чекали повернення Дмитра вдома. Для односельчан чоловік є справжнім героєм. У минулому році Паланська загальноосвітня школа створила фільм про Дмитра. Автором якого виступила його племінниця Анна.

JeCX_bJWQ2M

Як згадує Анна Поліщук, що участь дядька у війні стала переломною для їх родини. Тому коли їй запропонували взяти участь в обласному проекті ліги старшокласників вона чітко знала про що буде майбутня робота. Разом зі своєю вчителькою Ніною Негодуйко створили фільм про учасника АТО.

– Важкою була робота над створенням сюжету, адже потрібно було продумати все до деталей, – зазначає Ніна Негодуйко- співавтор фільму, – у цьому проекті Анна виступила, як ведуча та журналіст, самостійно проводила інтерв’ю.

Проект Паланської загальноосвітньої школи здобув визнання на обласному рівні.