Уманщина має велику історичну спадщину, цей благодатний край багатий також щедрими врожаями, але його сьогодення творять люди, які добре володіють певним умінням та знають свою справу.

Майже в кожному селі Уманського району є народні умільці, які творять своїми руками справжні шедеври.

У селі Полянецьке проживає Валерій Назаренко – гарний господар, який пов’язав своє життя з сільським господарством та працює слюсарем на уманському підприємстві сільгосптехніки. З дитинства Валерій Миколайович любив майструвати: тоді вперше виготовляв вироби з дерева, тож повернувся до улюбленого заняття кілька років тому і вирішив спробувати робити дерев’яні машинки та зброю.

mash_iz

Рідко у своїй роботі вправний майстер використовує метал та інші запчастини, запевняє, що екоіграшка з дерева має кращу енергетику.

Чоловік має невелику майстерню, в якій власноруч виготовив столярні станки, також сам робить креслення майбутніх виробів.

Наразі в його колекції – ексклюзивні машинки різних розмірів: від півметрових і до менших, та дерев’яні рушниці, які, до речі, стріляють канцелярськими резинками. Кожен виріб – неповторний та має свою історію створення.

Улюбленому заняттю приділяє по 2-3 години на день, тож на виріб затрачає близько 3-х тижнів. В інтерв’ю Валерій зізнається, що бракує часу на улюблене заняття, адже в селі завжди вистачає роботи, а в майстерні він відпочиває душею, вкладаючи у свої вироби енергетику душі.

Деякі машинки дарує друзям; одна із його робіт мандрує містами України з виставкою «Військово-польовий арт», яку організував колишній атовець Павло Ротар. В її експозиції всі експонати зроблені із військових запчастин та амуніції.

Валерій Миколайович ділиться планами, серед яких – удосконалення виробів та покриття їх лляною олією, яка має унікальні цілющі властивості.

Тож побажаймо народному умільцю творчого натхнення та задоволення від свого улюбленого заняття, що стало невід’ємною частиною його життя.