19 лютого на базі Уманської ЦРЛ відкрито сучасний скринінговий центр «Здоров’я жінки». Стаціонарний цифровий мамографічний комплекс, стаціонарний УЗД-апарат та кольпоскоп з цифровою відеосистемою і програмним забезпеченням дозволять своєчасного виявляти передракові захворювання, передпухлини, початкові стадії раку. Це забезпечить ефективне та успішне лікування раку у жінок.  Такі скринінгові центри, відповідно до обласної програми, запроваджені в п’яти регіонах області, в тому числі і в Уманському районі.

72-e1519216450671

Участь у відкритті центру взяли: народний депутат України Антон Яценко, голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Олександр Вельбівець,  голова Уманської райдержадміністрації Євгеній Данченко, заступник голови районної ради Петро Бабкін, депутати районної ради, керівники сільськогосподарських підприємств, сільські голови.

Даний проект реалізовується за рахунок співфінансування державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету у співвідношення 50/50 (з обласного бюджету виділено 950 тис. грн). Субвенції надали з Уманського, Христинівського, Жашківського, Тальнівського,  Монастирищенського районів та міста Умань.

У липні 2017 року депутатським корпусом Уманської районної ради був підтриманий вказаний вище проект та погоджено виділення з місцевого бюджету субвенції обласному бюджету в сумі 170,5 тис. грн для придбання медичного обладнання. Також на сесії районної ради у вересні 2017 року депутатами районної ради погоджено клопотання щодо виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення ремонтних робіт в приміщенні поліклінічного відділення центральної районної лікарні для розміщення скринінгового центру «Здоров’я жінки» та монтажу обладнання. Загальна вартість проекту для Уманської центральної районної лікарні складає 3 636 178  грн.

А після відкриття медичного центру в актовій залі Будинку рад відбулася розширена нарада голови обласної державної адміністрації за участю голів райдержадміністрацій, начальників управлінь, відділів Уманської райдержадміністрації, сільських голів та керівників сільськогосподарських підприємств Уманського району.

Очільником області була представлена Стратегія розвитку Черкаської області до 2020 року

На завершення очільник області виконав почесну місію та вручив державну відзнаку «Заслужений працівник сільського господарства України» директору ТОВ  «Прометей», почесному громадянину Уманського району, депутату Уманської районної ради чотирьох скликань Володимиру  МАльченку.