????????????????????????????????????

2 лютого 2018 року під керівництвом голови районної ради Оксани Супрунець у малому залі засідань управління агропромислового розвитку РДА відбулась презентація другої частини книги «Уманщина у плині літ», що видана за сприяння керівників сільськогосподарських  і фермерських господарств, більшість з яких є депутатами районної ради.

Перша частина цього 4-томного видання була надрукована ще в серпні 2016 року, її презентація відбулась напередодні 25-ї річниці незалежності України. Автором першої частини цієї книги є місцевий історик-краєзнавець Надія Тульчинська, окремі розділи написали кандидат історичних наук, доцент Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини, політичний в’язень Богдан Чорномаз і голова народознавчого товариства «Берегиня», голова Громадської ради при райдержадміністрації Тетяна Чорномаз. У ній йдеться про загальну історію Уманського краю від минувшини й до кінця 80-х років минулого століття.

На захід з презентації другої частини книги «Уманщина у плині літ» були запрошені представники редакційної групи з підготовки матеріалів до видання книги, очільники громад, працівники відділу освіти, молоді та спорту РДА, директори шкіл та вчителі історії, які є авторами книги, працівники районної центральної бібліотеки та сільських бібліотек  району.

Розпочинаючи презентацію, голова районної ради Оксана Супрунець наголосила, що в другій частині книги розміщені історії 14 населених пунктів Уманщини, серед яких: Антонівка, Аполянка, Бабанка, Берестівець, Вільшана Слобідка, Вільшанка, Гереженівка, Городецьке, Городниця, Гродзеве, Громи, Дмитрушки, Доброводи, Дубова.

За її словами, в історії кожного села йдеться про події далекої минувшини, страшні роки голодоморів, які пережили у минулому столітті українські села, про комуністичні репресії та існування на Уманщині Організації українських націоналістів і військових формувань Української повстанської армії, про період Другої Світової війни на теренах нашого району, роки повоєнної відбудови, перебудови, проголошення незалежності Української держави, роки її становлення та сьогодення Уманського краю.

Оксана Анатоліївна також відзначила, що до участі у зборі матеріалів для написання книги були залучені місцеві краєзнавці, історики, вчителі навчальних закладів та бібліотечні працівники району, вивчалися архівні документи.

Привітавши авторів і всіх присутніх із виходом нової краєзнавчої книги, голова районної ради запросила представників кожного населеного пункту презентувати своє село.

Першою цікаво розповіла про маленьку Вільшанку її очільник Алла Усатюк і в добавок прочитала власний вірш про своє рідне село. Про різні цікавинки з історії сіл також розповідали сільські голови:с.Антонівка – Владислава Баюк, с.Дубова – Олександр Яцина, с.Аполянка – Петро Філіпенко, с.Гереженівка – Людмила Бень; директор Гродзевського НВК І-ІІ ступенів Тетяна Мацалюк; вчителі історії – із Дмитрушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Діденко й Городницької ЗОШ І-ІІ ступенів Анатолій Курницький; бібліотекар із с.Доброводи Ніна Зозуля; представник редакційної групи з підготовки матеріалів до видання книги, історик-краєзнавець Надія Тульчинська та інші.

На завершення презентації, голова районної ради Оксана Супрунець відзначила, що окрім першої та другої частин книги «Уманщина у плині літ», у найближчих планах – випустити третю й четверту частини цього видання, робота над якими уже розпочалася.

Книга є цікавою як для науковців, викладачів, студентів, учнів шкіл, так і для пересічного читача, всіх, хто цікавиться історією України та її трагічним минулим і сьогоденням.

Д.Гайда