Про запобігання надзвичайних ситуацій під час Новорічних та Різдвяних свят та шляхи зменшення кількості неблагополучних сімей та соціального сирітства було обговорено на розширеній нараді яку 26 грудня провела голова районної ради Оксана Супрунець.

До участі у нараді були запрошені начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, сільські та селищний голови, голова Паланської ОТГ, представники закладів освіти, соціальних служб, правоохоронних органів та дорожніх служб.

????????????????????????????????????

Розпочинаючи нараду голова районної ради Оксана Супрунець зауважила, що на період Новорічних та Різдвяних свят усі відділи та служби мають зорганізувати роботу на високому рівні аби попередити виникнення НС.

Про те які заходи слід провести для того щоб запобігти негараздам розповіла начальник сектору з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації Віра Сакал, а саме:

–  організувати обстеження  територій на  наявність та видалення аварійних дерев, що ростуть поблизу установ, доріг, падіння яких можуть спричинити травмування людей та руйнування будівель та споруд;

– організувати роботи з обстеження  територій на  наявність та видалення зелених насаджень, що ростуть у зоні ліній енергопостачання;

– підготувати та подати до Уманської станції  швидкої медичної допомоги – філії обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської облради детальні плани населених пунктів із зазначенням назви вулиць та номерів будинків;

– поновити  таблички з назвами вулиць та нумерацією будинків на них;

– провести роботи із освітлення вулиць населених пунктів.

Про заходи безпеки під час проведення масових новорічно-різдвяних свят говорив і начальник сектору Уманського відділення поліції Ігор Козаченко.

В ході наради наголошувалось на важливості чергувань у святкові дні в адміністративних, медичних та навчальних закладах, а також з проведення для працівників інструктажів на випадок надзвичайних ситуацій.

Ще одним актуальним питанням, яке цього дня розглядалося на нараді було питання зменшення кількості неблагополучних сімей та соціального сирітства. Як організовується робота в цьому напрямку розповіла начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Камінська.

З метою запобігання дитячій бездоглядності та для оперативного виявлення дітей, які потрапили у кризову ситуацію, службою у справах дітей спільно з працівниками  ювенальної превенції  проводяться рейди, в ході яких обстежуються умови проживання дітей у неблагополучних сім’ях. Протягом звітного періоду за їх  результатами до ЦСПР влаштовано 17 дітей.

За останні роки спостерігається стійка тенденція до зниження кількості безпритульних та бездоглядних дітей.

Про роботу з сім’ями, які потрапили в складні життєві обставини доповіла директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Гущина.

Зокрема, на обліку центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 77 сімей,  які потрапили у складні життєві обставини, де виховується  205 дітей.

Основу сімейного неблагополуччя здебільшого становлять матеріальні труднощі; алкоголізм, пияцтво; безробіття батьків; труднощі підліткового віку дітей; непрацездатність; конфлікт між членами сім’ї; різні види насильства. Рівень забезпечення і виховання дітей у таких сім’ях, не відповідає життєво необхідним  вимогам, що, в свою чергу, накладає відбиток на їхній розвиток та поведінку.

У ході соціального супроводу було: поліпшено умови  проживання 10 родинам; надано допомогу одягом та дитячими іграшками для 7 сімей; надано шкільне приладдя для 3 дітей-першокласників; надано сприяння в оздоровленні  6 дітей із 2 сімей;  4 сім’ям надано допомогу в оформленні соціальних виплат.