18 серпня освітяни Уманщини зібралися на колегії, аби підвести підсумки підготовки освітніх закладів району до нового навчального року. У її роботі взяли участь голова районної ради Оксана Супрунець, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Сиротюк, освітяни району, проводив колегію начальник відділу освіти, молоді та спорту Борис Бондар.

q

Звертаючись до присутніх, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Борис Бондар відзначив, що протягом 14, 15 та 16 серпня спеціалістами відділу освіти здійснювалися планові перевірки навчальних закладів району, щодо їх підготовки до нового навчального року. Таким чином було здійснено перевірку 38 загальноосвітніх та 22 дошкільних навчальних закладів Уманського району.

Комісія працювала в кожному навчальному закладі та здійснювала оцінювання стану готовності закладів за показниками, визначеними пам’яткою та оглядаючи приміщення, спортивні споруди, харчоблоки, котельні, благоустрій територій та навчально – методичне забезпечення кабінетів.  Було відзначено, що педагогічними колективами, батьками, учнями проведена належна робота з підготовки закладів освіти.

q1

Косметичний ремонт спортивних залів проведено у Ропотуському, Шаринському, Собківському Краснопільському, Рижавському НВК та Іванівській, Старобабанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Замінено електропроводку та здійснено якісний ремонт спортивного залу Колодистенської ЗОШ, капітальний ремонт  спортзалу проведено в Ладижинській ЗОШ.

Членами комісії відзначено оснащеність комплексами ноутбук та телевізор  5 кабінетів Ладижинської ЗОШ, які придбано сільською радою, за результатами громадської думки жителів села. Адже впровадження  інформаційно-комунікаційних  технологій – необхідна умова повноцінної і комплексної освіти сьогодення.

На високому рівні педагогічними колективами проведено косметичні  роботи у Краснопільському, Ропотуському, Шаринському,  Пугачівському та Юрківському НВК та Колодистенській, Родниківській,  Дмитрушківській  ЗОШ І-ІІІ ступенів, де в кожному кабінеті покращено естетику та змістове наповнення. Слід відзначити Собківський НВК, в якому покращилась змістовність кабінетів та естетичне оформлення навчального закладу,  оформлення  коридорів Іванівської ЗОШ, де всі кімнатні квіти мають естетичний вигляд.

Щодо плану роботи навчального закладу на навчальний рік хотілося б відзначити Шаринський, Ропотуський, Краснопільський НВК, Старобабанівську, Колодистенську, Дмитрушківську, Родниківську, Ятранівську, Іванівську ЗОШ. В даних планах є глибокий аналіз роботи, чіткі  завдання, простежується відповідність та системність.

Разом з тим залишаються невирішеними питання щодо придбання димосмока в Ятранівську ЗОШ (корпус № 2), ремонту каналізаційної системи в Бабанській, Дмитрушківській, Старобабанівській ЗОШ, внутрішніх туалетів в Посухівському НВК (зливні бачки). В Шаринському НВК терміново необхідно укріплювати зовнішню цегляну стіну будівлі школи, яка руйнується.

Звертаючись до присутніх голова районної ради Оксана Супрунець відзначила, що сьогодні серед ключових завдань, навколо яких має сконцентруватися взаємодія влади, педагогів, батьків, громадськості, – створення умов для нової української школи на теренах Уманщини.