14 липня делегація з Уманського району у складі працівників апарату районної ради та спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрації на чолі із головою районної ради Оксаною Супрунець переймала досвід роботи у Чигиринській районній раді.

????????????????????????????????????

На зустрічі з головою Чигиринської районної ради Валентиною Алєксєєвець було обговорено організацію роботи в Чигиринській районній раді. Зокрема Валентина Іванівна відзначила, що Чигиринську районну раду сьомого скликання формують 34 депутати. Чигиринський район налічує 18 сільських рад і Чигиринська міська рада.

????????????????????????????????????

До мережі закладів освіти району входить 17 шкіл, у тому числі 7 загальноосвітніх та 10 навчально-виховних комплексів. В районі функціонує 7 окремих дошкільних закладів та у складі 10 навчально-виховних комплексів працюють дошкільні групи.

Район є сільськогосподарським. Сьогодні на Чигиринщині орендують земельні паї 19 товариств з обмеженою відповідальністю, одне приватне підприємство, одна філія та 16 фермерських господарств. В с. Івківці діють два сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи плодово-овочевого напряму «Нова Кооп» та м’ясний «Зерноленд 1».

Останніми роками значна увага звертається на розвиток тваринництва, в цьому напрямку працюють п’ять сільськогосподарських підприємств.

Із економічним розвитком регіону присутніх ознайомила начальник відділу економіки Чигиринської райдержадміністрації Олена Яковенко. Олена Іванівна відзначила, що при райдержадміністрації створено районний ресурсний центр розвитку громад.  Основний напрямок роботи якого спрямований на залучення грантових коштів державної підтримки на соціально-економічний розвиток району. Найбільш значимим в цьому напрямку є реалізація мікропроектів громад-учасниць в рамках ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в селах Вершаці, Медведівка, Тіньки, Трушівці.

????????????????????????????????????

В 2016 році за рахунок грантових коштів Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні реалізовано проект «Покращення умов перебування соціально-незахищених верств населення» в територіальному центрі соціального обслуговування Чигиринського району шляхом ремонту та закупівлі обладнання.

На умовах співфінансування з державного фонду регіонального розвитку на об’єктах соціальної інфраструктури району реалізувалися такі проекти: «Закупівля флюрографів для медичних установ Черкаської області», «Придбання техніки та обладнання для збору та вивезення твердих побутових відходів комунального підприємства «Господарського управління Будинку рад» Чигиринської районної ради», «Будівництво контрольного центру і встановлення на скважинах нових насосів та додаткового водогону для збільшення пропускної здатності у м. Чигирин».

За підсумками зустрічі відбувся обмін сувенірною продукцією між представниками районних рад.

Делегація з Уманщини мала унікальну нагоду ознайомитися й з історією Богданового краю відвідавши Національний історко-культурний заповідник «Чигирин».

????????????????????????????????????

Відбувся й огляд пам’ятки історії та архітектури «Замкової гори». Де височіє пам’ятник Богдану Хмельницькому та збереглася пам’ятка архітектури ХVII століття «Чигиринська фортеця».

????????????????????????????????????

Із основними віхами життя одного із найвідоміших гетьманів делегація мала нагоду ознайомитися завітавши, до  музею Богдана Хмельницького, в якому оглянули експонати тогочасного вжитку та оглянути колекцію старовинних українських прикрас.

????????????????????????????????????

Також цього дня делегація відвідала село Суботів та побувала в Іллінській церкві, усипальниці Богдана Хмельницького.

????????????????????????????????????

Останнім пунктом стало урочище Холодний Яр, де росте тисячолітній велет-дуб Максима Залізняка.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????