13 липня у селищі Бабанка відбулося виїзне засідання 21 позачергової сесії районної ради, яку провела голова районної ради Оксана Супрунець. У роботі сесії взяли участь 32 депутата, сільські та селищний голови, представники структурних підрозділів районної державної адміністрації.

????????????????????????????????????

Затвердивши порядок денний сесії, депутати  приступили до розгляду пленарних питань. І першим на порядку денному сесії було розглянуто питання про звернення депутатів Уманської районної ради до голів сільських, селищної рад Уманського району стосовно якого від імені депутатського корпусу виступив депутат районної ради Володимир Мальченко. Володимир Петрович зауважив, що сьогодні одним з найвагоміших джерел наповнення місцевих бюджетів є дохід від надходження плати за земельну ділянку. Наявність місцевих податків і зборів та їх стягнення дуже важливі оскільки за їх рахунок в основному і формуються місцеві бюджети, з яких фінансуються соціальні програми, утримуються на необхідному рівні комунальне господарство, шкільні й дошкільні заклади, установи охорони здоров’ я й культури.  Тож з метою уникнення втрат надходжень до відповідних місцевих бюджетів району, пропонується внести зміни до прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік в частині сплати земельного податку, встановити ставку земельного податку для сільськогосподарських угідь 1% від їх нормативно-грошової оцінки.

По питанню про внесення змін до районного бюджету доповів начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Івасюк. Зокрема Микола Якович акцентував увагу депутатів на тому, що внесення змін до бюджету викликано необхідністю виділення коштів для надання матеріальної допомоги потерпілим від наслідків стихії 1 липня 2017 року та виділення коштів на перекриття покрівлі Бабанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Ще одним важливим питанням, яке цього дня пропонувалося до розгляду  на сесії районної ради це внесення змін до районної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки. Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ярошевич повідомив, що зміни до Програми передбачають надання одноразової допомоги на часткове відшкодування вартості нанесених збитків громадянам району, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації.

З усіх розглянутих на сесії питань депутати районної ради ухвалили відповідні рішення.