20 червня 2017 року в Ропотуському будинку культури після відвідування сіл Затишок, Колодисте, Рижавка, Фурманка й Ропотуха відбулась виїзна нарада з очільниками територіальних громад Уманщини.

Зі вступним словом до присутніх звернулась керівник апарату районної державгої адміністрації Наталія Сиротюк. Наталія Миколаївна наголосила, що програми економічного і соціального розвитку кожного окремого населеного пункту району спрямовані на покращення якості життя громадян, економічного зростання та посилення соціальної спрямованості нашого краю, тому важливо виконувати поставлені завдання вчасно й ефективно.

Її доповнила голова районної ради Оксана Супрунець, відзначивши:

– Усі ви на власні очі мали можливість побачити, які досягнення й проблеми має кожна з відвіданих сьогодні громад. Це повинно стати порівняльним майданчиком у ваших планах роботи на майбутнє. Але мушу сказати, що у тих територіальних громадах, де є лад і порозуміння, ефективно вирішуються всі актуальні питання, пов’язані із забезпеченням належного добробуту людей – удосконалюється матеріально-технічна база соціальних об’єктів, ремонтуються дороги, освітлюються вулиці, належно контролюється стан громадської безпеки тощо.

Тож учасники наради заслухали інформацію про підсумки економічного і соціального розвитку району за 5 місяців 2017 року, яку представила начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Тетяна Солом’яна. У своєму виступі Тетяна Олександрівна відзначила, що за окреслений період промисловими підприємствами району вироблено продукції в оптових порівняних цінах на суму 75 млн. грн., реалізовано промислової продукції на суму 100,9 млн. грн. У розрахунку на одну особу населення обсяг реалізованої продукції склав 2354,9 грн., що на 404,2 грн. або на 20,7% більше до відповідного періоду минулого року. Вагомий внесок у нарощування промислового потенціалу зроблено з боку ПрАТ ”Світ меблів Україна”, питома вага якого склала 81,3% у загальному обсязі виробленої продукції.

Загальний обсяг експорту товарів склав 2,9 млн. дол. США. Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, склав по району 511,8 млн. грн.

Доповідач також відзначила, що з початку року підприємствами району освоєно 37,6 млн. грн. капітальних інвестицій. Основні інвестиційні проекти, реалізовані в поточному році: введено в експлуатацію цех по забою кролів в ТОВ «Агроплант»; у ТОВ ”Агрокомлекс-Вільшанка” реалізовано інвестиційний проект щодо побудови цеху з виробництва пелет.

Тетяна Солом’яна також наголосила, що на виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку на 2017 рік уже спрямовано на розвиток інфраструктури сіл району 17,344 млн. грн., з них кошти обласного бюджету – 544 тис. грн., місцевого бюджету – 13,7 млн. грн., спонсорські кошти – 3 млн. грн.

Далі кожен із тих очільників громад, чиї території було відвідано цього дня, розповів про стан виконання Програми соціально-економічного розвитку конкретного населеного пункту.

Про  благоустрій і санітарний стан територій населених пунктів району доповідала начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Алла Кодолова.

Завершилась нарада обговоренням підсумків виконання сільських і селищного бюджетів за 5 місяців 2017 року, про що доповідав начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Івасюк. За його словами, у звітному періоді до сільських і селищного бюджетів мобілізовано 36428,1 тис. грн. власних доходів загального фонду, що становить 130,8% до затвердженого плану на звітний період (27854,1 тис. грн) та 39% до затверджених радами показників на рік (93436,8 тис. грн). Понад затверджений план до сільських бюджетів надійшло 8574 тис. грн. За підсумками 5 місяців 2017 року забезпечено виконання районного бюджету та 42 сільських і селищного бюджетів. Не виконали планові показники по власних доходах загального фонду 7 сільських бюджетів, а саме по: Городецькому сільському бюджету виконання затвердженого плану складає 96,7%, Городницькому – 90,2%, Кочубіївському – 93,1%, Ладижинському – 96,4%, Максимівському – 72,6%, Свинарському – 70,2 % і Томашівському – 99,4%.

Микола Якович дав конкретні рекомендації очільникам територіальних громад щодо пошуку додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів.

А начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валентина Мовчанюк нагадала, що саме сільськогосподарська галузь є однією з основних бюджетоутворюючих галузей району. За її словами, саме детальний облік земельних ресурсів та їх повне залучення до оподаткування сприятиме точності при плануванні дохідної частини кожної сільської ради. Також Валентина Олексіївна проаналізувала стан подання одноосібниками декларацій за 2016 рік – на звітну дату ще не подано 642 декларації.

– Сьогодні показовим є те, що завдяки спільній позиції районної державної адміністрації, районної ради та очільників територіальних громад Уманщини можна зробити багато доброго і корисного для жителів нашого району. Адже що таке цифри чи певні якісні показники? Це – і наповнення місцевих бюджетів, і зайнятість населення, це – життя людей. Тому, безумовно, найкращий соціальний захист працездатного населення – це наявність роботи й гідної заробітної плати, – резюмувала на завершення наради голова районної ради Оксана Супрунець.

Оксана Анатоліївна наголосила, що такі виїзні кущові наради знайдуть продовження  і в інших населених пунктах району.