20 червня 2017 року в Ропотуському будинку культури відбулась виїзна нарада з очільниками територіальних громад Уманщини. У колі обговорених питань – стан соціально-економічного розвитку населених пунктів району; виконання сільських і селищного бюджетів за 5 місяців 2017 року.

Але спочатку цього ж дня голова районної ради Оксана Супрунець, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Сиротюк, керівники структурних підрозділів РДА та районної ради спільно з сільськими й селищним головами району відвідали села Затишок, Колодисте, Рижавка, Фурманка й Ропотуха, де ознайомились із станом забезпечення життєдіяльності закладів соціальної сфери, благоустрою сільських територій, роботою закладів торгівлі тощо.

Першим пунктом відвідування стало село Затишок, що знаходиться за 50 км від м.Умань. Разом із селом Малий Затишок ці населені пункти  входять до складу Затишанської сільської ради. Цілою делегацією спільно із сільським головою Віталієм Абрамчуком учасники наради відвідали місцеву школу, клуб, бібліотеку, магазин. Усі на власні очі переконалися, що тут ще багато належить зробити, аби покращити інфраструктуру села, облаштувати територію, створити робочі місця й, таким чином, вдихнути нове життя у село. За словами очільника цієї громади, уже цьогоріч за кошти сільського бюджету планується виконати ямковий ремонт доріг на вулицях Гагаріна й Шкільна; ремонт клубу й приміщення сільської ради. З метою економії бюджетних коштів за енергоносії Оксана Супрунець запропонувала голові села перенести окремі сільські заклади в приміщення сільської школи, яке в гарному стані й сьогодні використовується лише на третину.

Другим пунктом відвідування було село Колодисте, в якому проживає 1496 осіб, з них 557 – пенсіонери. Раніше тут працював цукровий завод, який уже майже 18 років тому як припинив свою діяльність. Це суттєво вплинуло на зниження зайнятості місцевого населення, яке в пошуках заробітків чи не першим в районі почало їхати за кордон.

Учасники наради побували тут у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, де навчається 128 учнів. Всі були приємно вражені побаченими експонатами у шкільному музеї історії освіти села та в краєзнавчому музеї села.

Приємно здивував і місцевий дитячий садок своїми павільйонами й дитячими ігровими майданчиками. На сьогоднішній день тут працює три групи. Дитячий заклад радує діток і їхніх батьків затишними і теплими кімнатами, розмаїттям іграшок та пізнавальних ігор. Для дітей створені гарні умови для перебування. За сорок років заклад випустив сотні дошкільнят, озброєних необхідними знаннями, вмінням працювати в колективі, вихованих і підготовлених до школи.

Оглянула Оксана Супрунець разом з іншими посадовцями і місцевий будинок культури, бібліотеку, лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, паркову зону. У спілкуванні із сільським головою Миколою Брижатим усі дізналися, що за п’ять місяців 2017 року до сільського бюджету поступило 315,070 тис.грн., що становить 143,9 % до запланованого показника. І вже нинішнього року за бюджетні кошти тут відремонтовано дороги на вулицях Заводська й Спортивна, частково виконано ремонт будинку культури, продовжується благоустрій сільських територій. В громаді окреслені плани роботи й з усього видно, що село не стоїть на місці.

У Рижавці делегація посадовців відвідала сільську раду, міжшкільний виробничий комбінат й також побували в усіх місцевих закладах соціальної сфери. У цьому населеному пункті, де зареєстровано 780 жителів, ще багато належить зробити, аби село мало належний вигляд. Попри те, що за п’ять місяців нинішнього року сільський бюджет виконано на 90 відсотків, очільник громади Віктор Бондарук запевнив керівництво району у стовідсотковому виконанні запланованого показника до кінця цього року.

У Фурманці, де проживає 450 осіб, учасники виїзної наради були приємно вражені сільськими обновами. За словами сільського голови Галини Ковальчук, до сільського бюджету за 5 місяців 2017 року надійшло 3,278619 млн.грн., що склало 122 % до запланованого показника. Очільник громади наголосила, що основним джерелом надходжень до бюджету вже другий рік поспіль є акцизний збір (податок від реалізації пального), який сплачує автозаправка «ОККО», що побудована в адміністративних межах  Фурманської сільської ради. За рахунок цих коштів у селі відремонтовано дороги; проведено капітальний ремонт будинку культури й облаштовано прилеглу до нього територію; виконано ремонт фасаду адмінбудинку сільської ради й перекрито дах, а також вимощено прибудинкову територію плиткою; капітально відремонтовано фельдшерський пункт; облаштовано територі біля ДНЗ «Горобинка»; встановлено меморіальну стіну на сільському кладовищі та вимощено плитку довкола неї; придбано і встановлено в селі контейнери «ЕКО» для збору та вивезення сміття автомобілями компанії  Екоклінер, з якою укладено угоду; придбано нові сценічні костюми для сільського художнього коллективу і спортивну форму та інвентар для спортивного гуртка;  встановлено нові автобусні зупинки й багато іншого.

Спілкуючись з головою села, Оксана Супрунець наголосила, що необхідно більш активно працювати в напрямку створення нових робочих місць, щоб у селі залишалась молодь.

Також у Фурманці голова районної ради Оксана Супрунець разом із своїм заступником Петром Бабкіним, керівником апарату райдержадміністрації Наталією Сиротюк та всіма очільниками громад відвідала місцеве кладовище й поклала квіти до могили Героя України Віталія Смоленського, який удостоєний ордена «Золота Зірка» за громадянську мужність і патріотизм, виявлені під час Революції гідності.

Завершальним пунктом відвідування стало село Ропотуха, де проживає біля 550 осіб. Вже другий рік поспіль очолює громаду молодий і завзятий Олександр Затишняк. За результатами діяльності у 2016 році Ропотуська сільська рада виборола третє місце у конкурсі районної ради  «Сільська рада року».

Тут ремонтуються дороги, капітально відремонтовано будинок культури, облаштовуються сільські території, повністю відновлено вуличне освітлення, виконано ремонтні роботи біля обеліску Слави, встановлено нові зупинки, впорядковується кладовище. Розпочаті роботи з підведення Інтернету, будується волейбольний майданчик, інше. Також у селі   триває будівництво храму за спонсорської підтримки керівника місцевого сільгосппідприємства, депутата районної ради Юрія Гриня.

За 5 місяців 2017 року до сільського бюджету надійшло понад 1,6 млн. грн., що становить 133,8% до запланованого показника. Основним джерелом надходжень до бюджету є податок від реалізації пального, який сплачує автозаправка, що побудована в адміністративних межах  Ропотуської сільської ради.

Оксана Супрунець схвально оцінила роботу енергійного очільника села й з позитивного боку відзначила те, що територіальна громада під його керівництвом уміє самоорганізовуватись для вирішення різних місцевих проблем.

Далі у відремонтованому Ропотуському будинку культури відбулось обговорення запланованих питань.