14 червня 2017 року Уманщина провела в останню путь бійця 59-ї мотопіхотної бригади, уродженця с.Косенівка Віталія Звездогляда, який загинув 10 червня 2017 року під час обстрілу населеного пункту Павлопіль Волноваського району, що на Донеччині. Цього суботнього вечора успішно відбивши атаку, бійці зупинили наступ терористів в районі Павлополя. Однак, після короткої тиші знову полетіли ворожі міни.  Віталій знаходився на передовій позиції та отримав смертельне поранення від влучання міни.

КОСЕНІВКА_ЗВЕЗДОГЛЯД_атовець_НННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННННН_hero

Не стало ще одного вірного Патріота, Воїна, який захищав і свій дім, і нашу Вітчизну, і кожного з нас, аби не допустити на терени України терор, розбрат, страх, смерть та зберегти нашу державу.

Залишилися у скорботі батьки, сестра, друзі, бойові побратими.

Здавалося, сьогодні до опівдня село Косенівка зупинилося: у цей час люди сотнями йшли до батьківської домівки Віталія аби попрощатися зі своїм Героєм і віддати йому останню шану.

У жалобному заході взяли участь представники влади району, депутати місцевих рад усіх рівнів, очільники територіальних громад Уманщини, керівники навчальних закладів району, односельці й просто усі небайдужі мешканці краю.

Суворі зосереджені обличчя, сльози в чоловічих і жіночих очах… І – квіти… Море квітів навколо труни, а односельці та жителі навколишніх сіл несуть їх і несуть, віддаючи останню шану своєму самовідданому і мужньому побратиму.

Тяжка, гнітюча тиша висить над багатометровою похоронною процесією – кожен в ній намагається осягнути трагедію, що забрала життя 24-річного хлопця, котрому б ще жити й жити та будувати нову українську державу.

До згорьованої родини, щоб висловити щире співчуття, звернулась голова Уманської районної ради Оксана Супрунець. Від імені всього депутатського корпусу районної ради та від себе особисто Оксана Анатоліївна висловила батькам загиблого бійця слова вдячності за сина-Героя та вручила їм спільну відзнаку обласної ради та облдержадміністрації «За заслуги перед Черкащиною».

На місцевому цвинтарі слова співчуття та скорботи родині загиблого висловили Косенівський сільський голова Олександр Дементьєв, директор Косенівського НВК І-ІІІ ступенів, депутат Уманської районної ради Людмила Кузьменко, депутат Косенівської сільської ради Надія Устілас, бойові побратими, друзі.

Під тужливу мелодію духового оркестру рідні, близькі, друзі, бойові побратими, прості громадяни прощалися з Віталієм. Для них він назавжди залишиться мужньою, сміливою людиною, справжнім патріотом України. Він з честю виконав свій обов’язок перед Батьківщиною. Бойові побратими, друзі та знайомі характеризують його як людину, якій були притаманні лише позитивні риси.

Гримів над могилою прощальний салют.

Нехай смерть нашого земляка буде для кожного з нас пересторогою. Адже ми маємо збудувати іншу країну. Тільки так можемо хоч трохи спокутувати борг перед усіма захисниками Вітчизни.

Вічна слава Герою! Герої не вмирають!

Довідка 

Звездогляд Віталій Вікторович народився 12 серпня 1992 року в селі Косенівка у працьовитій і дружній родині. У 2009 році закінчив 11 класів Косенівського НВК I-III ступенів. Після його закінчення вступив до Уманського професійного ліцею, де здобув цілком мирну професію.

Заочно навчався в Тальнівському будівельно-економічному коледжі, але навчання перервала служба в армії. Строкову службу він проходив у складі внутрішніх військ у Сімферополі протягом 2011-2012 років. Пізніше закінчив навчання в коледжі.

Але справою свого життя у лютому 2014 року Віталій обрав військову службу у лавах Збройних Сил України, яку проходив за контрактом. У складі 59-ї мотопіхотної бригади старший солдат Віталій Звездогляд захищав територіальну цілісність і незалежність України на її східних теренах.