DSCN8342

У червні в залі Черповодівському будинку культури були переповнені глядачами, а зібрала всіх гарна подія – свій 40-річний ювілей відзначав один з найкращих колективів Уманщини – фольклорно-етнографічний ансамбль «Калина» .

40 років для людини – пів життя. 40 років для колективу – це ціла епоха: це люди і долі, радість і велика робота.У витоків колективу стояла Марія Григорівна Рябокобилюк, яка згуртувала навколо себе пошановувачів української народної культури. Вона – душа колективу, приклад того, як можна й треба створювати, берегти, популяризувати своє, національне.За роки свого існування ансамбль «Калина» об’єднав талановитих людей, які за покликом серця дарують своє мистецтво глядачеві. Кожен учасник у цьому колективі – особистість. Це люди різних професій, у них різні долі, це люди старшого покоління, їхня зміна, молодь, діти.

Протягом всього часу Марія Григорівна разом з учасниками ансамблю розвивала та поширювала найкращі пісенні традиції. Багато уваги приділялося відновленню та збереженню обрядових дійств, що  сягають корінням глибоких народних джерел. Це, насамперед, весільні обряди, святкування Івана Купала,  а також водіння Куста на свято Трійці, Андріївські вечорниці з обрядом ворожіння і багато інших.

DSCN8354

Веселі усмішки та сльози щастя бриніли на очах багатьох, хто прийшов привітати  учасників колективу «Калина» з прекрасним ювілеєм. Це і є свідчення щирої прихильності жителів району  до своїх артистів. Адже вже 40 років зачаровують серця численних шанувальників пісні своєю самобутністю, високохудожнім виконанням, дивовижним розмаїттям голосів. Дякуючи їм усім ансамбль частий та бажаний гість не лише районних заходів. Вони об′їздили усю Черкаську область, виступали на Київщині в Національному музеї народної архітектури  та побуту України, були учасниками багатьох фольклорних фестивалів.

З найщирішими привітаннями звернулась до колективу «Калина» директор РЦКіД Маргарита Бондаренко. У своєму виступі вона сердечно привітала ансамбль з ювілеєм, нагородила почесною грамотою Уманської районної державної адміністрації та Уманської районної ради весь колектив та вручила подяки від сектору культури окремим учасникам.

На концерт завітали й учасники колективу минулих років. Сердечно вітали теперішніх, зі сльозами на очах згадували тих, кого вже нема.

Своїми веселими  піснями , дотепними жартами та теплим словом вітали ювілярів учасники жіночого вокального ансамблю «Берегиня» Томашівського СБК.

До вітань приєдналась і юна, але досить відома в районі, вокалістка ансамблю «Калина» – Ольга Романюк, яка подарувала всім присутнім  ліричні пісні.

Дякуємо усім учасникам за відданість мистецтву, за те, що впродовж стількох років їхня творчість хвилює найпотаємніші струни душі, бо ці пісні линуть від серця.

Бажаємо, щоб усім завжди хотілося співати, адже хто співає, той щасливий!