У третій четвер травня вже 11 років поспіль в Україні святкують День вишиванки. Це свято змушує українців забути про буденні справи і одягнути свою найкращу сорочку, показавши цим свою приналежність до України, повагу до традицій свого народу.

З цієї нагоди 18 травня 2017 року біля Уманського районного адміністративного будинку за участю голови районної ради Оксани Супрунець та керівника апарату райдержадміністрації Наталії Сиротюк було організовано флешмоб “Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі”.

ДЕНЬ_ВИШИВАНКИ_2017_ШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШIMG1_5744

Цього дня святкову сорочку одягли працівники районної ради та райдержадміністрації, інших районних установ та організацій, чимало депутатів районної ради, учнівська молодь та всі патріотично налаштовні жителі Уманщини.

На святі можна було побачити безліч варіацій національної сорочки, які різнилися між собою орнаментом, тканиною, технікою виконання та гамою барв. Вишиванки були чорно-білі, біло-червоні, різнокольорові, довгі, короткі, мінімалістичні та багаті на візерунок, зі старовинними і сучасними орнаментами.

Саме вишита сорочка є матеріальною та духовною спадщиною нашого народу. Вона є національним символом боротьби за незалежність, символом нескореності, незламності духу нашої нації, надії та любові.

Усі учасники флешмобу створили «живий» Герб України, заспівали Гімн держави та згуртувалися для загальної фотографії на згадку про цей святковий день.