Уманщина активно підтримує європейський вектор розвитку України. Саме тому 11 травня 2017 року – в день, коли Україна отримала безвізовий режим з Європейським Союзом, на центральній площі м.Умань відбулась урочиста церемонія підняття Державного прапора України та прапора Євросоюзу.

b8ecb0e6cc9378f3547f603290f43da5

У церемонії взяли участь голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, заступник міського голови Жанна Лозінська, депутати, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, молодь та активні учасники громадського життя краю.

Почесну місію підняття Державного Прапора України виконали учасник АТО Олександр Пустовий та учениця 9 класу Уманської спеціалізованої школи № 12, переможниця ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської олімпіади з географії Анна Концеба. Після цього під звуки гімну Європи Прапор Європейського Союзу підняли студент Уманського державного педагогічного університету, Майстер спорту України, член національної збірної команди України з веслування на байдарках і каное, переможець кубку України, чемпіонату України серед юніорів та молоді, учасник чемпіонатів світу та Європи Владислав Мегесь та учениця 6 класу Дмитрушківської загальноосвітньої школи, переможниця фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Тетяна Ващенко.

«Сьогодні визначний день – Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі. Цього рішення ми чекали багато років. Водночас – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до європейських традицій і цінностей», – наголосила Оксана Супрунець.

Також було зазначено, що відповідно до ухвалення Радою міністрів Євросоюзу рішення про надання безвізового режиму 17 травня відбудеться його офіційне підписання в європейському парламенті у Страсбурзі, участь у церемонії якого візьме Президент України Петро Порошенко. Далі рішення опублікують в офіційному віснику ЄС, і через 20 днів після публікації безвіз почне діяти – попередньо з 11 червня 2017 р.

Нагадаємо, 26 квітня 2017 року посли ЄС схвалили безвізовий режим для українців. Європарламент 6 квітня проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС. За це рішення проголосував 521 європарламентар. Проти – 75, 36 утрималися.