26 квітня медсестри Уманського району представили Черкащину на нараді, яка була організована  Міністерством охорони здоров’я  України спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine) та   присвячена Всесвітньому тижню імунізації.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Були обговорені питання стану ринку та етапи виробництва вакцин, доцільності проведення роз’яснювальної роботи з батьками щодо переваг імунізації.

Після наради   відбулась зустріч з в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун та заступниками – Павло Ковтонюк, Oleksandr Linchevskyy, де розглядалася роль медичної сестри в «розвінчуванні міфів»  щодо вакцинації,  бо саме медсестра є найближчою до пацієнта.   «Передусім, – зазначила пані Міністр, – великою проблемою в процесі імунізації українців є медики, які відмовляють батьків робити щеплення дітям. Так не має бути. Адже, працівники охорони здоров’я, повинні бути агентами змін, які керуються  доказовою медициною та міжнародними стандартами».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Головна медична сестра Уманського районного центру  первинної медико-санітарної допомоги, Ірина Шевчук, після зустрічі з в.о. Міністром зазначила, – «Я була приємно вражена, що  реформатори МОЗ ведуть відкриті діалоги з медичними сестрами регіонів та беруть до уваги наші пропозиції й зауваження. Обмін досвідом та плідна співпраця з експертами в подальшому призведуть до покращення медичного обслуговування».

 

Інформація підготовлена

КЗ «Уманський районний центр ПМСД» Уманської РР