11 квітня 2017 р. у Києві відбулося XXVI засідання Консультаційного комітету президентів України та Республіки Польща під головуванням заступника Глави Адміністрації Президента України Костянтина Єлісєєва та Державного секретаря – Керівника Кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофа Щерського.

98b26cd0cbbfc98686600465e3c2fcbc_1491917124_extra_large

Сторони предметно розглянули актуальні питання українсько-польського співробітництва, а також узгодити алгоритм взаємодії з двостороннього, європейського та міжнародного порядку денного.

Учасники засідання рішуче засудили збройний напад, вчинений на Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку наприкінці березня цього року. Українська сторона поінформувала польську сторону про заходи, вжиті для якнайшвидшого розслідування цього інциденту та притягнення винних до відповідальності. Сторони дійшли згоди, що подібні провокації жодним чином не повинні позначитися на дружніх партнерських стосунках між Україною та Республікою Польща.

Значну увагу було приділено реалізації Мінських домовленостей та розвитку подій на Донбасі. Сторони наголосили на важливості дотримання режиму економічних санкцій проти Росії до повного виконання нею взятих на себе зобов’язань у рамках Мінського процесу та повного відновлення територіальної цілісності України.

Було досягнуто домовленості щодо подальшої координації зусиль з метою консолідації міжнародної спільноти для надання Україні практичної підтримки у протидії російській агресії та відновленні територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.

У рамках обговорення питання нових модальностей співробітництва країн регіону українська сторона заявила про підтримку ініціатив Республіки Польща, спрямованих на посилення ролі країн Центральної та Східної Європи. Окрему увагу було приділено співпраці по лінії «Адріатика – Балтика – Чорне море».

У центрі уваги було також питання європейської інтеграції України. Зокрема, йшлося про подальшу підтримку Польщею в питанні запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом та поглиблення співробітництва в рамках Східного партнерства.

У ході засідання було узгоджено графік політичного діалогу на найвищому рівні на поточний рік, а також визначено  пріоритетні напрямки роботи двосторонніх інституційних механізмів.

К.Єлісєєв та К.Щерський обговорили проект Дорожньої карти з питань примирення українського та польського народів та домовилися підготувати її до підписання главами України та Польщі ближчим часом. Основна мета цього документа – забезпечення конструктивного характеру двостороннього діалогу та сприяння процесу порозуміння між двома народами для подальшого зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

Окрема увага була приділена питанню створення українсько-польського Центру добросусідства.

Сторони наголосили на важливості уникнення політизації питань історичного минулого двох народів та зосередження уваги громадськості двох країн на позитивних прикладах в історії українсько-польських взаємин.

Результати XXVI засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі підтвердили взаємне розуміння сторонами стратегічної важливості українсько-польських відносин, а також стали важливим кроком на шляху до реалізації спільних проектів і завдань порядку денного партнерства між Україною та Республікою Польща.