Районний відділ освіти (начальник Борис Бондар), міськрайонна організація  Товариства Червоного Хреста (голова Валентина Чорна), КП ЦПМСД РР (головний лікар Олександр Новаківський) спільно провели  відкритий захід з нагоди Міжнародного дня боротьби із захворюванням на туберкульоз у Родниківській загальноосвітній школі 1-Ш ступенів (директор Олександра  Слупіцька).

Охайний, зі смаком оздоблений   актовий  зал   сільської школи був переповнений.Сюди  завітали вчителі та учні, медики, працівники   господарчих служб. В залі розгорнуто шкільні  сучасні  мультимедійні  засоби.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Головний спеціаліст районного відділу освіти Тетяна Бабакіна, яка відкрила захід вступним словом, акцентувала увагу про важливість  об’є днати  зусилля в боротьбі  з  важким   недугом.

Голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста  Валентина  Чорна презентувала   присутнім фотоілюстровану  інформацію протидії поширення захворювання на туберкульоз. Товариство є партнером  держави    в реалізації цієї програми. Громадськість об’єднується  в боротьбі з туберкульозом. Адже хвороба має тенденцію  до зростання як  в нашій країні так і в усьому світі. Кожен,не байдужий до власного здоров’я, має знати, що хвороба може вражати будь які органи,але найчастіше – легені.Кашель,незначне підвищення температури, що тримається  протягом кількох тижнів, постійна стомлюваність,підвищене потовиділення,зокрема,вночі- це привід для обстеження у лікаря. Паличка Коха стійка до коливання температур, легко зберігається  в  середовищі,  в молочних та м’ясних продуктах хворих на туберкульоз тварин. Потрапляє  збудник інфекційного  захворювання в організм через дихальні шляхи,  шлунково-кишковий  тракт. Хвороба руйнує життєві плани, пригнічує, завдає багато проблем. Не варто піддаватися відчаю або  сподіватися, що  все минеться само  по собі. Від хворого залежить, хто вийде в двобої  з підступною хворобою. Кожен може  знайти  власні можливості   захистити свій  організм, щоб не захворіти  на туберкульоз.

Щорічне флюорографічне обстеження  дорослих та  постановка діагностичної проби Манту у дітей – сприяють  активному  виявленню хвороби на початку її розвитку.

Об’єднаймося  навколо  бажання  бути здоровими!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Прес-центр  Уманської  МРОТЧХУ.

Фото МРОТЧХУ.