Сьогодення диктує необхідність змін в бібліотечній діяльності. Тож, бібліотечні фахівці усвідомлюють,  що якість обслуговування користувачів бібліотеки насамперед залежить від рівня професійної підготовки кадрів та інноваційних послуг, які вони надають.

Пріоритетне місце в діяльності бібліотеки займає інформаційна взаємодія з населенням та органами місцевої влади, так як кожна книгозбірня є посередником між місцевою владою та громадою.

3 березня 2017 року в приміщенні районної бібліотеки було проведено семінар – практикум на тему «Бібліотека і громада: спільна праця – спільне майбуття».

n5ZMWaP6x5Y

В своїх консультаціях методисти районної бібліотеки наголошували, що на даному етапі сільські бібліотеки поступово переходять від роботи у форматі «книгосховище» до формату «інформаційно-культурний центр для громади».А тому на семінарі докладно розглядались питання «Бібліотека і громада: орієнтири на майбутнє» та «Сучасна бібліотека в процесі трансформації: від інформаційної установи – до центру місцевої громади».

Директор РЦБ Кравчук Л.М. в контексті орієнтирів бібліотек на майбутнє, наголосила, що громадськість вбачає бібліотеку, як місце, яке об’єднує жителів територіальних громад, як центр суспільного життя, культури, дозвілля і творчості і тому головне завдання бібліотек -довести свою значимість для громади та розкрити весь свій потенціал.

Учасники  семінару – практикуму також мали змогу поділитися історіями успіху щодо якісного обслуговування місцевих громад, ознайомитись  із кращим європейським досвідом роботи бібліотек.