1484659911_dscn6520

14 січня з усіх куточків Уманщини кращі творчі колективи завітали на гостини у село Берестівець, де їх зустріли головні, так би мовити, винуватці свята Василя – Василь Іванович Чекаленко – директор ТОВ «Берестівець», голова Берестівецької сільської ради – Яременко Сергій Васильович, та очільника Уманського району – Віталій Васильович Олійник. Святкували свої іменини в цьому селі ще чимало Василів та Васильовичів, кожному з яких вручити вітальні листівки.

1484659819_img_1891

Юні артисти з Дмитрушок — ансамбль «Радість» Бабанської ДМШ, творчий колектив«Прометей» Юрківського НВК, художній колектив «Мрія» Громівського НВК, гурт «Калинонька» Черповодівської ЗОШ, колектив «Юність» Ладижинської ЗОШ, гурт «Акцент» Паланської ЗОШ, колектив «Родина» Полянецької ЗОШ, «Дивограй» Родниківської ЗОШ у святковому українському вбранні віншували господарів і гостей, щедрували дівчата, посівали хлопчики.

1484659907_img_1939

На подвір’ї будинку культури відбувалися гуляння з традиційними символами Меланкою та Козою. Представленням нових колядок і щедрівок із залученням національного одягу, демонстрацією традиційних зразків українського вертепу у сучасному музичному аранжуванні відзначилися творчі колективи РЦКіД, Берестівецького , Родниківського, Томашівського, Черповодівського, Краснопілського і Старобабанівського сільських Будинків культури.

1484659860_img_1965

Гостинні господарі-берестівчани частували присутніх українськими варениками, кашею та запашною юшкою. А той, хто трішки замерз, міг зігрітися глінтвейном.

1484659914_img_1957

Дід Мороз із Снігуронькою з районного центру культури і дозвілля влаштовували різноманітні ігри та розваги для малечі з подарунками та призами.

Для палких шанувальників спорту були організовані спортивні розваги.

За розвиток національних різдвяних традицій, звичаїв і обрядів, відродження та пошук нових різдвяних пісенних творів з місцевим колоритом Уманщини, всі учасники фестивалю були нагороджені «Подякою» районної ради і райдержадміністрації.

1484659873_img_1976

У планах – відновлювати традиційні святкування нашого народу. Адже в умовах неоголошеної війни це є не лише правильним, а й найкращим засобом захистити свою рідну мову, історію та культуру.