14 грудня в нашій державі відповідно до Указу Президента України з 2006 року відзначається як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні виповнюється 30 років від моменту здачі в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечує зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. У цей день ми знову вшановуємо учасників ліквідації наслідків катастрофи, завдяки мужності, самовідданості і високому професіоналізму яких вдалося приборкати ядерну стихію. Завершення будівництва саркофагу в листопаді 1986 року увінчало перший етап відновлення ЧАЕС, після чого знов запустили 1-й та 2-й реактори.

З цієї нагоди 14 грудня 2016 року відбулись районні заходи, у яких взяли участь голова районної ради Оксана Супрунець, голова райдержадміністрації Віталій Олійник, очільник громадської організації району «Союз.Чорнобиль.Україна» Петро Сорока, керівники місцевих осередків цієї громадської організації, сільські та селищний голови, представники соціальних служб району.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя, без вагань та роздумів ліквідовував наслідки страшної аварії на ЧАЕС.

Вітаючи чорнобильців, Оксана Супрунець зауважила, що їх подвиг неоціненний для всіх українців, адже якби не їх самовіддана праця у той трагічний для України час, яка зупинила розповсюдження катастрофи й унеможливила її переростання у глобальну, то невідомо, яким був би фінал Чорнобильської трагедії.

Оксана Анатоліївна зауважила, що два тижні тому французька компанія завершила встановлення над старим укриттям нового захисного саркофагу. Як очікується, нове покриття дозволить демонтувати власне сам четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. Для цього всередині нову арку обладнали системою кранів, що допоможуть дистанційно регулювати і розбирати старий саркофаг. За оцінками фахівців, всередині старого укриття, знаходиться не менше 180 тонн радіоактивного палива в різному стані і близько 30 тонн пилу, що містить трансуранові елементи.

Оксана Супрунець акцентувала увагу на тому, що депутатський корпус районної ради й надалі підтримуватиме ініціативи громадського руху «чорнобильців» і сприятиме у розв’язанні їх найболючіших проблем.

Посадовці районної влади вручили чорнобильцям почесні грамоти, квіти й медалі.

Відповідно до розпорядження голови районної ради Оксани Супрунець за мужність та самопожертву, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Почесною грамотою районної ради нагороджено:

ЗАРУДНЯКА Івана Івановича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії,  жителя селища Бабанка;

РОГАНОВА В’ячеслава Юрійовича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії,  жителя  с. Родниківка;

ЯМКОВЕНКА Петра Миколайовича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії,  жителя с. Косенівка.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Приємні хвилини насолоди від пісень та концертних номерів присутнім у залі подарували талановиті митці Уманщини.

Після завершення урочистих заходів відбулось покладання квітів до пам’ятного знака «Героям та жертвам Чорнобиля», що в селі Піківець, вшанувавши пам’ять тих, чиє життя відібрала ядерна катастрофа.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Д.Гайда