На календарі є чимало професійних свят, однак лише кілька можна по праву назвати всенародними. Серед таких – День працівників сільського господарства, яке щороку відзначається в третю неділю листопада. І це невипадково, адже саме у ці дні останній трактор покидає поле і в натруджених хліборобів з’являються хвилини часу на короткий перепочинок.

На Уманщині давно вже стало доброю традицією короваєм із нового врожаю зустрічати на святі тих, хто знає ціну кожній вирощеній у полі зернині. Так само і цьогоріч 16 листопада 2016 року, напередодні професійного свята, з усіх сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району зібрались працівники полів і ферм у реконструйованому Берестівецькому будинку культури, аби відзначити День працівників сільського господарства.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Свято також зібрало посадовців, депутатів обласної і районної рад, керівників агроформувань, організаторів сільськогосподарського виробництва, очільників територіальних громад, представників громадськості Уманщини.

Привітати аграріїв Уманського краю прийшли голова райдержадміністрації Віталій Олійник та голова районної ради Оксана Супрунець.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Теплий, домашній і разом із тим урочистий заспів свята панував у глядацькій залі, де зі сцени про досягнутий урожай зернових і зернобобових культур, овочів і фруктів на Уманщині розповідав документальний фільм.

Першими привітали сільгоспвиробників району самодіяльні артисти народного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» з Уманського національного університету садівництва.

Про вагомі здобутки працівників усіх галузей сільського господарства говорив у своєму виступі голова райдержадміністрації Віталій Олійник, який назвав Уманщину одним із лідерів аграрного виробництва в області.

Щиру подяку та вітання на адресу сільгоспвиробників висловила голова районної ради Оксана Супрунець.

– Сільгоспвиробники, які сьогодні допомагають виживати селу, розвиваючи інфраструктуру, вкладаючи кошти в соціальну сферу населених пунктів за соціальними угодами й поза ними, наповнюючи місцеві бюджети – є нашим рятівним колом, опорою і надійним фундаментом стійкості української економіки. Адже не зважаючи на жодні умови – природні й політичні, аграрії чітко роблять свою справу, гарантуючи своєю працею продовольчу безпеку країни. Хочу підкреслити, що до складу районної ради сьомого скликання обрано 60% сільгоспвиробників від загальної кількості депутатів. А це ознака того, що наші громадяни проголосували за конкретні справи, за тих людей, які працюють на цій землі, які забезпечують на селі робочі місця, стабільні заробітні плати, – відзначила Оксана Анатоліївна та побажала присутнім сільгоспвиробникам щедрих урожаїв і мирного неба над Україною.

Трудівників села з професійним святом також привітали перший проректор, доцент кафедри захисту і карантину рослин, кандидат сільськогосподарських наук Іван Мостов′як, начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Борис Бондар, головний лікар центральної районної лікарні Інна Добрянська, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ярошевич і директор територіального центру соціального обслуговування Наталія Кицик, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Новаківський, голова громадської організації «Координаційний центр захисників Уманщини» Олександр Хоменко, в.о. начальника відділу культури райдержадміністрації Оксана Коханська.

Кожне свято – то ще й нагородження кращих працівників галузі, а тому й сьогодні грамоти і грошові винагороди отримали агрономи і механізатори комбайнери і водії, працівники ферм і току, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.

Керівники району на святі також відзначили кращі агроформування у різних номінаціях.

Зокрема, у номінації «Краще господарство за результатами ведення сільськогосподарського виробництва – 2016» нагороджено: ТОВ «Дубова», директор – Анатолій Матерянський; ДП «Умань Агро», виконавчий директор – Віталій Чепіжак; ТОВ «Новий Світ Агро», директор – Віктор Шилюк.

У номінації «Краще фермерське господарство – 2016» нагороджено фермерське господарство «Хорста», голова – Станіслав Хорохонько.

У номінації  «Кращий керівник-добротворець – 2016» нагороджено директора приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Уманський тепличний комбінат», депутата районної ради Миколу Гордія.

У номінації «Кращий роботодавець-меценат – 2016» нагороджено ТОВ «Берестівець», директор – Василь Чекаленко.

За вагомий внесок у розвиток аграрного сектору та соціальної сфери в районі  під час святкових урочистостей директору ТОВ «Прометей», депутату районної ради Володимиру Мальченку було вручено Знак «Почесний громадянин Уманського району».

Почесною відзнакою районної ради «За заслуги перед Уманщиною» на святі були нагороджені директор ТОВ «Аграрій СВПП», депутат районної ради Петро Карачун та директор ТОВ «Агроплант», депутат районної ради Олександр Мордач.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Родзинкою свята стало започаткування книги-літопису «Золоті здобутки Уманщини аграрної», в якій будуть розміщуватись нариси про кращих представників сільського господарства  району  на багато  десятиліть. На завершення урочистостей цю книгу було вручено начальнику управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валентині Мовчанюк, на першій сторінці  якої  вже є номінанти стята і переможці нинішнього сільськогосподарського року.

А святковий концерт за участю самодіяльних колективів Уманщини та професійних артистів став завершальним акордом свята хліборобів, де танець і пісня додавали урочистого настрою присутнім.

Усі присутні у залі охоче частувавлись запашним короваєм – символом достатку і багатства. Цей хліб святий на вишитих рушниках підносили до учасників свята дівчата в українських костюмах.

Святкове дійство стало приємним подарунком для хлібодарів Уманського краю.