День народження української держави цьогоріч для села Берестівець видався особливо святковим. До нього довго й ретельно готувалися і з нетерпінням чекали всією громадою.
Тут зібрались чи не всі мешканці села, одягнувши українське національне вбрання. Старовинними та сучасними, щедро або стримано розшитими сорочками, барвистими рушниками, а також державними прапорами рясніло скрізь.
На свято прибули почесні гості: голова обласної ради Олександр Вельбівець, голова районної ради Оксана Супрунець, голова райдержадміністрації Віталій Олійник, депутат обласної ради Валентин Судакевич, депутати районної ради, керівники сільськогосподарських підприємств та інші.
БЕРЕСТІВЕЦЬ ВЕЛЬБІВЕЦЬ IMG_1450
ВЕЛЬБІВЕЦЬ IMG_1472
Святкування розпочалось з відкриття оновленої вулиці, що носить ім’я Тараса Шевченка. Ще донедавна тут лежав старий щербатий асфальт, а нині вулиця впорядкована, вистелено нове дорожнє покриття, встановлено ліхтарі. ЇЇ жителі дружно приєдналися до всіх учасників свята на Парад вишиванок і святковою ходою разом із сільським головою Сергієм Яременком та керівником місцевого сільськогосподарського підприємства ТОВ «Берестівець», заслуженим працівником сільського господарства України, депутатом районної ради Василем Чекаленком рушили до реконструйованого парку, що біля школи, де й відбулось його урочисте відкриття.
Дівчата в українських костюмах зустріли почесних гостей біля металевої арки при вході в парк й вручили голові обласної ради та керівникам району запашні короваї, випечені майстринями Уманщини.
Також голова обласної ради Олександр Вельбівець, голова районної ради Оксана Супрунець та голова райдержадміністрації Віталій Олійник виконали почесну місію – перерізали стрічку й відкрили парк «Вікторія». Поряд з деревами, що були насаджені ще у 80-х роках минулого століття, в парку кольоровою плиткою вистелено доріжки, встановлено фонтан, альтанку, лавочки, створено живописні ландшафні куточки.
Спілкуючись у парку із сельчанами, Олександр Вельбівець привітав їх із 25-річчям незалежності України і висловив велику вдячність головному спонсору всіх сільських обнов Василю Чекаленку. Лише у нинішньому році з боку очолюваного ним ТОВ «Берестівець» було вкладено у розвиток села 5,8 млн.грн.
Як відзначив сільський голова Сергій Яременко, відкриття паркової зони – це лише частина широкомасштабної програми з благоустрою села, покликаної зробити Берестівець комфортним та затишним для проживання населеним пунктом.
Прогулюючись алеями парку, сельчани та гості свята кидали у фонтан монетки, щоб, згідно всім відомої традиції, ще раз повернутися в це чудове місце.
Далі люд перемістився до реконструйованого Будинку культури, де відбулась урочиста частина свята. У глядацькій залі було повнісінько людей. Тут скрізь панувала неймовірна святкова атмосфера. Гості свята та місцеві жителі охоче роздивлялися на всі варті уваги куточки цього справжнього храму культури. Тут облаштовано обрядову кімнату для молодих пар та тренажерний зал, відремонтовано спортивну залу, кімнати для гурткової роботи з молоддю.
ВЕЛЬБІВЕЦЬ IMG_1541
Урочисту часнину свята розпочав очільник територіальної громади Сергій Яременко. Привітавши всіх з головним національним святом, він вручив Олександру Вельбівцю відзнаку «Почесний громадянин с.Берестівець», а Василю Чекаленку – почесну грамоту сільської ради за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток рідного села.
З вітальними промовами до присутніх звернулися голова обласної ради Олександр Вельбівець, голова районної ради Оксана Супрунець, голова райдержадміністрації Віталій Олійник.
Зокрема, Олександр Іванович наголосив: «Своє серце я назавжди віддаю Берестівцю. Тепер я вкотре переконуюсь, що село заслужено стало переможцем конкурсу «Найкраще село Черкащини – 2015». – Якщо село й надалі так динамічно змінюватиме своє обличчя, то воно претендуватиме на кращий населений пункт України, – сказав голова обласної ради. На завершення він вручив Василю Чекаленку відзнаку «За заслуги перед Черкащиною».
Окрім того, на святі було вручено відповідні документи на земельні ділянки 7 учасникам АТО. А кращим працівникам ТОВ «Берестівець», які брали участь у будівництві та реконструкції сільських об’єктів, – Почесні грамоти та дві путівки в санаторій.
Свято продовжилось яскравою концертною програмою. А гості свята прощались із Берестівцем, звернувши увагу на відремонтовану й розмальовану в українському стилі автобусну зупинку, що в центрі села.
Самі ж берестівчани продовжують писати славну історію рідного села. Своїми працьовитими руками, небайдужими серцями, співочими голосами. З вірою у майбутнє вони розбудовують свій рідний край. І мрія в усіх одна – жити в мирі, злагоді і достатку.