Наприкінці липня делегація з Умащини, до складу якої увійшли голова районної ради Оксана Супрунець, голова райдержадміністрації Віталій Олійник, сільські голови, працівники структурних підрозділів районної ради та райдержадміністрації, побувала у Шумській та Глибоцькій об’єднаних територіальних громадах.

SHYM1

Мета поїздки – вивчення досвіду роботи західних колег з реформування місцевого самоврядування та основних аспектів життєдіяльності територіальних громад, установ та організацій, які функціонують на території громади, а також пересвідчитися як виглядає співпраця об’єднаних громад на практиці.
Робота делегації у Шумській територіальній громаді розпочалася із офіційної зустрічі з першими особами Шумщини на якій колеги щиро ділилися своїм досвідом в напрямкові реформування місцевого самоврядування, перевагами та труднощами з якими доводилося зустрічатися в процесі об’єднання.
Як відзначив голова Шумської районної державної адміністрації Юрій Головатюк, що сьогодні їх територіальна громада є найбільшою і однією із перших об’єднаних громад в Тернопільській області. На сьогоднішній день Шумська територіальна громада лише розпочала новий відлік у своїй історії.
У рамках візиту члени делегації мали змогу ознайомитися з роботою об’єктів, які впроваджуються в громаді: очисними спорудами, ЦНАПом та розвитком освіти.
Знайомство з Глибоцькою територіальною громадою для делегатів Уманщини розпочалося з огляду закладів освіти. Керівництво громади продемонструвало успіхи та досягнення вихованців Глибоцького ліцею, адже тут переконані, що вкладаючи в молодь ми вкладаємо у своє майбутнє. Проте на досягнутих показниках територіальна громада не зупиняється, а впевнено рухається вперед, свідченням цього стали відвідини села Йорданешти, де сьогодні розгорнулося будівництво нової школи, що відповідатиме усім сучасним освітнім стандартам.

SHYM2

SHYM3

SHYM4

SHYM6

SHYM7

Велику увагу територіальна громада приділяє розвитку культури. Наступною зупинкою стало село Димка, що є батьківщиною відомої української письменниці Ольги Кобилянської. В пам’ять про відому землячку у її будинку було відкрито музей, де відтворені основні напрямки життя та творчості Ольги Кобилянської, а серед експонатів особисті речі письменниці та рукописи.

SHYM14

SHYM15

Далі члени делегації ознайомилися з роботою пологового відділення. Глибоцьке ЦРКЛ – це медичний заклад нового типу, що повністю укомплектований сучасним обладнанням.

SHYM5

Як зазначив голова Глибоцької районної ради Петро Панчук, що вони на власному досвіді переконалася у перспективності реформи місцевого самоврядування, адже сьогодні за таким напрямком живе увесь західний світ, взяти для прикладу досвід сусідньої Польщі, що в короткий проміжок часу зуміла провести реформування та продемонструвала високі досягнення у сферах освіти, промисловості та економіки. Такий курс тримає й Глибоччина.

SHYM10
Дійсно Глибоцька територіальна громада працює у всіх напрямках. Велику увагу тут звертають на створення сприятливого економічного клімату, адже це надходження до бюджету. На території громади діє підприємство по виробництву кукурудзяних паличок. Візитівкою Глибоччини є салон весільного вбрання де місцеві майстрині вручну створюють весільні сукні в українському стилі, що користуються великою популярністю у регіоні та за його межами.
Сьогодні в Україні триває адміністративно-територіальна реформа. Але перед тим, як розпочати реформування на Уманщині ми вирішили вивчити досвід об’єднаних територіальних громад, які уже пройшли етапи формування, тобто поглянути як виглядає територіальна громада з середини, які перспективи чекають нас в процесі об’єднання та з якими труднощами та негативними сторонами доведеться зустрітися. Тому досвід Шумської та Глибоцької територіальної громади для нас є безцінним, – розповідає голова районної ради Оксана Супрунець.
Також Оксана Анатоліївна відзначила, що під час перебування делегацію дуже вразила гостинність колег, які щиро та відкрито демонстрували досягнення у всіх напрямках життєдіяльності територіальної громади та не приховуючи, говорили про проблеми.

SHYM12