З нагоди відзначення державного свята на честь прийняття Основного Закону нашої країни 24 червня 2016 року в залі засідань управління агропромислового розвитку РДА за участю керівництва району відбулись святкові урочистості.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Прийняття Конституції стало початком сучасної історії нашої держави. Саме Основний Закон є підґрунтям теперішніх і майбутніх економічних, соціальних та духовних перетворень у суспільстві.
На святкові заходи були запрошені депутати районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районних відомств та установ, представники виконавчого апарату районної ради, селищний та сільські голови, представники громадськості і засобів масової інформації.
З вітальними промовами до всіх присутніх на святі звернулися голова районної ради Оксана Супрунець та голова райдержадміністрації Віталій Олійник.
Посадовці побажали учасникам заходу та всім жителям району своєю щоденною працею примножувати добробут рідного краю, утверджувати єдність у суспільстві.
«Сьогодні ми відзначаємо одне з найбільших державних свят – День Конституції України, – зазначила очільник представницької влади району. – Впродовж багатьох років до цього свята українці ставилися по-різному. Але якщо раніше Конституція сприймалась лише як юридичний документ, то зараз, через призму сучасних подій, ми розуміємо, що її значення набагато більше. Головний документ країни відображає нашу історію, наші права, він увібрав у себе досвід минулого та відкрив нові можливості для відродження духовних і культурних традицій нашого народу».
Оксана Анатоліївна акцентувала увагу, що зараз ми почали формуватися як вільна нескорена нація, тому у сучасних умовах обов’язок кожного свідомого українця не тільки знати Конституцію, а й захищати свої права на вільну державу, мову, самовизначення.
З нагоди відзначення двадцятої річниці Конституції України перші особи району вручили почесні грамоти кращим представникам Уманщини, які досягли значних здобутків у професійній діяльності в різних сферах життєдіяльності.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Завершились урочисті заходи святковою концертною програмою за участю кращих виконавців та творчих колективів району.
Нагадаємо, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року. Сьогодні у світі є понад 200 державних і 300 федеральних конституцій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA