Свята 10 травня
Явище ікони Божої Матері
Явление Почаевской иконы Божией Матери
Щорічно Православною церквою святкується День святого лику Богородиці « Живоносне Джерело » ;. Названа ікона в честь константинопольського храму, спорудженого за часів правління імператора Льва I. За легендою, місце для будівництва храму було вибрано невипадково, саме біля його підніжжя знаходився священний джерело з цілющими водами, які, по доданню, підживлювала сама Богородиця. На іконі Божа Матір і її немовля відображені над величезною чашею, що стоїть в самому серці водойми. А навколо зображені люди, які прагнуть отримати довгоочікуване лікування від тілесних недуг. Всі вони вживають живлющу воду з джерела і отримують зцілення.
В п’ятнадцятому столітті храм « Живоносне Джерело » зруйнували мусульмани, мороком вкрилися і цілющі води біля його підніжжя. Незабаром на цьому місці була вибудувана невелика церковця, але з плином часу вона зруйнувалася. Тоді християни очистили святе місце від руїн і знову відкрили шлях животворящому джерелу. Незабаром православні вирішили відновити храм, і в 1835 році Патріарх Костянтин з великим торжеством освятив його. При храмі також були споруджені богадільня і безкоштовна лікарня, де приймали всіх стражденних.
Іменини Землі
10 травня вважається Днем народження Землі. Свято, природно, нічого спільного не має з глобальним подією День Землі, але переслідує ідентичні цілі – привернути увагу людей до серйозних проблем нашої планети. Вважається, що сьогодні земля відпочиває, її в жодному разі не можна тривожити (копати, саджати, боронувати, встромляти кілки і т.д.). В язичницької Русі в цей день особливо шанували Макоша і Велеса, які були земними заступниками. Люди в давнину проводили спеціальний обряд – годували матінку-землю і обов’язково напували її пивом, розливаючи напій на поля і в борозни. При цьому вимовляли певні заклинання. Після них прикладали вухо до землі і просили її розповісти про майбутнє. Якщо людині вдавалося почути відповідь матінки, він брав жменьку землі з цього місця, клав її в спеціально пошитий для цих цілей мішечок і зберігав вдома як оберіг.