Скажіть відверто, чи бували ви в такому населеному пункті, як Коржова? Переконана, що не бували!
А варто спробувати, щоб побачити красу і відчути велич єднання вод Ятрані та Ревухи, пройти обабіч скелястих берегів та розлогих левад, поспілкуватися з моїми земляками.
Село розмістилося по обидва боки річок, саме… «там, де Ятрань круто в’ється, з під каменя б’є вода…» та Ревухи, де вона найповноводніша, у самому гирлі, при впадінні в Ятрань. І все це, майже, в географічному центрі України, на двох річках, найбільших на Уманщині!
Природа розпорядилася так, що майже всі річки, в басейні яких розміщений Уманський район, несуть свої води до Коржової. Так, так, до Коржової! Тому майже всі села району водним шляхом зв’язані з моїм селом.
З надією на краще живуть, трудяться, ростять і виховують дітей люди цього красивого села в межиріччі Ятрані і Ревухи.
Справжнім дивом або ж одним із семи чудес можна назвати острів Кохання, який виріс у 1990 році серед ставу річки Ятрань у Коржовій. Головна вулиця села прямує через греблю і всі люди, які проїжджають через наше село, милуються неповторною красою сільського рукотворного дива. Любуватись ним можна годинами. Весь острів обсаджений кучерявими вербами, які соромливо опустили свої розкішні віти у кришталеву гладінь водойми. На маківці острова збудована альтанка для відпочиваючих, із майстерно вирізьбленим дахом. Біля неї на стовпі височить колесо з гніздом для лелек. Трохи нижче запрошують для відпочинку лавки, які інколи є свідками тихих розмов закоханих…

22873599h8_Ts5jJLN0
Повіває легенький вітерець, таємниче перешіптуються між собою дерева, шерхотить падаюче листя, плюскотить прохолодна вода. Острів милує око, вражає своєю казковістю і романтичністю. І вся ця краса віддзеркалюється у воді.
Волохатий вечір спустився над принишклим селом. Спалахнули гірлянди далеких зірок. За гаєм під колискову пісню дрозда спочиває сонце, щоб наступного ранку на багряних конях промчати по блакитному полю неба та осінити благодатним промінням коржівську землю та закоханий в людей Острів.
Воістину острів Кохання – зелене романтичне життєдайне диво Коржової! Це наша зачарована казка, гордість села, шедевр, створений руками місцевих умільців!

Моє славне село Коржова,
Ти пройшло через бурі криваві,
Сяють гордо героїв твоїх імена,
В Обеліску на Пагорбі Слави!
Ти, як юна весна, розцвіло,
В майбутті будеш гордо зоріти,
Моє рідне село Коржова,
Я не можу тебе не любити.

Там, де Ятрань бринить у піснях,
Омиваючи острів Любові,
Де тополі шумлять на шляхах
Дістаючи зірки малинові:
Є на білому світі дива,
Та миліше ніде не зустрінеш –
Мальовниче село Коржова,
Я не можу тебе не любити!!!