Ще з березня в лісах Черкащини розпочався пожежонебезпечний сезон. Під час нього для лісівників найважливішими пріоритетами є недопущення пожеж в зелених масивах, а у випадку їх виникнення – вчасна локалізація.

imgpreview

У держлісгоспах серйозно підготувалися до цього непростого періоду. Про це свідчать результати спільних перевірок лісівників та працівників ДСНС України в Черкаській області, що були проведені нещодавно.

Як повідомив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства обласного управління Микола Бихало, у ході рейдів були оглянуті лісопожежні станції та пункти зосередження інвентарю, пожежні автомобілі, телевізійні вежі спостереження та інші технічні засоби, необхідні для ефективної організації роботи з гасіння лісових пожеж. Крім того, акцентували увагу на облаштуванні мінералізованих смуг, перекритті позапланових доріг, встановленні наглядної агітації (аншлагів, панно, плакатів) на протипожежну тематику.
Так, за словами Миколи Бихала, однією з кращих лісопожежних станцій в області є ЛПС Чигиринського лісництва Чигиринського лісгоспу (лісничий – Орест Курило, інженер охорони та захисту лісу Володимир Тищенко).

Загалом робота з підвищення протипожежної готовності проводиться постійно – оновлюється лісопожежна техніка (пожежні модулі, мотопомпи), встановлюються камери відеоспостереження, здійснюються навчання з ліквідації умовних лісових пожеж.

Станом на сьогодні для попередження виникнення лісових пожеж виконано значний обсяг профілактичних заходів:

– влаштовано 875 км. мінералізованих смуг та проведено догляд за ними на 2755 км;

– перекрито 227 одиниць позапланових доріг;

– встановлено 404 одиниці наглядної агітації на протипожежну тематику;

– лісовою охороною здійснюється щоденне патрулювання підпорядкованих лісових обходів;

– функціонує 13 камер відеоспостереження, найближчим часом буде встановлено ще дві такі камери.
Щороку лісівники Черкащини роблять все можливе, щоб запобігти лісовим пожежам. Тому нагадуємо, що згідно з правилами пожежної безпеки протягом пожежонебезпечного періоду забороняється розведення вогнищ у лісі, відвідування хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки. Неприпустимо палити, кидати у лісі незагашені сірники, недопалки. Не можна випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та інших землях, розташовані або межують поряд з лісом.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства