Понад 40 років віддав школі Микола Степовий , вчитель математики та економіки вищої кваліфікаційної категорії,  вчитель – методист. Глибоко та досконало знає свій предмет. Постійно у творчому пошуку. Виробив власну методику викладання. Вдумливо та грунтовно підходить до організації та проведення кожного уроку зокрема.

степовий

Для ефективної підготовки та проведення уроку залучає учнів до творчої співпраці через застосування активних та інтерактивних форм роботи. Вчитель – методист впроваджує на уроках математики та економіки сучасні методики в тісному зв’язку з набутим досвідом, доцільно використовує різні форми роботи на уроці.

Педагог працює творчо з урахуванням індивідуальних особливостей і здібностей кожного учня. Він не просто оголошує тему уроку, а вказує на її місце і значення як при вивченні математики так і при вивченні інших наук: фізики, хімії, біології, географії економіки, наголошує на складність матеріалу і вселяє впевненість в тому, що його учні здатні добре засвоїти теоретичний матеріал і набути умінь і навичок при розв’язування задач і вправ. Для повторення навчального   матеріалу продумує питання різної складності, що дає  можливість одночасно працювати на декількох рівнях.

степовий1

Учні займаються елементами науковості – пишуть свої реферати, працюють в МАН. Широко використовує наявну в кабінеті наочність, діючі прилади, ІКТ. Багато уваги приділяє вдосконаленню своєї кваліфікаційної майстерності, вболіває за результативність навчання. Міцні, глибокі знання його вихованців є підтвердженням кропіткої праці вчителя. Приділяє велику увагу роботі з обдарованими та здібними дітьми.

Стиль методичної роботи Миколи Івановича полягає втому що він проводить не одноразові, поточні зустрічі з колегами на  засіданнях методичних об’єднань, семінарах практикумах, майстер – класах, а здійснює системний підхід у вдосконаленні методичної обізнаності вчителів. Неодноразово на базі школи проводилися районні семінари вчителів математики та економіки. Є наставником молодих учителів.

Учительську роботу Микола Степовий поєднує з громадською, – понад 18 років очолює профспілковий комітет школи. Користується заслуженим авторитетом серед колег, учнів, батьків, громадськості села.

Щорічно його вихованці є переможцями районних та обласних олімпіад: І  та ІІ місце у районній олімпіаді з економіки (2011 рік); два І місця у районній олімпіаді з економіки (2012 рік); ІІІ місце у районній олімпіаді з математики, два ІІІ місця у районній олімпіаді з економіки, ІІ місце у районній олімпіаді з математики, та ІІІ місце з економіки в обласній олімпіаді з економіки (2013 рік); ІІІ місце в районній олімпіаді з математики,  три ІІ місця з економіки в районній олімпіаді, ІІІ місце з економіки в обласній олімпіаді  (2014 рік); І місце у районній олімпіаді з математики, два ІІ місця у районній олімпіаді з економіки, ІІІ місце з математики в обласній олімпіаді, два ІІІ місця з економіки в обласній олімпіаді (2015рік).

Веде науково – дослідницьку роботу з учнями – членами МАН:

У 2011 – 2012 роках його вихованці захищали роботу на обласному рівні;

У 2013 -2014 роках – ІІ місце на районному етапі захисту робіт.

Випускники Степового Миколи Івановича успішно складають вступні іспити до вузів та стають студентами.

Постійний учасник  педагогічних виставок «Освіта Уманщини» та «Освіта Черкащини.

степовий2

Бере активну участь у методичній роботі школи і району. Охоче ділиться досвідом на районних методичних об’єднаннях вчителів математики та економіки: «Від мотивації на уроці до мотивації в житті. Мої роздуми як учителя математики» – 2011 рік; « Тести на уроках математики – крок до ЗНО» – 2012 рік, «Застосування інтерактивних  методів навчання на уроках економіки» – 2013 рік; «Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені» – 2014 рік.

Практикує проведення майстер – класів для колег району: «Виробництво і його фактори», «Розвиток просторового мислення на уроках математики», «Основи споживчих знань – теорія, практика, досвід».