Героями називають не лише учасників війни. Трагедія яка сталася 30 років тому на Чорнобильській АЕС назавжди вписала імена її учасників в літопис історії України. Вони – приклад мужності та патріотизму, зразок для наслідування сучасним поколінням, вони справжні герої сьогодення. В рубриці «Герої серед нас» презентуємо вам спогади чорнобильців Уманщини.

Копия+67-1680рx1ааа050

Три села Уманщини Шарин, Піківець та Ятранівка потрапили до зони підвищеного радіологічного контролю. Сотні чоловіків нашого району гідно виконали свій громадянський обов’язок ліквідовуючи наслідки атомного лиха у самому епіцентрі подій.

На сьогоднішній день в Уманському районі проживає  180 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Всі вони понад десять років тому об’єдналися в громадську організацію «Союз Чорнобиль України». Відповідальну місію очолити організацію щоб відстоювати інтереси чорнобильців на районному рівні було доручено Петру Сороці. В районі створено та діє 16 первинних організацій. Серед героїв Чорнобиля є житель села Дмитрушки Олександр Лященко.

Лященко Олександр Дмитрович народився 2 лютого 1952 року в селі Вікторівка, Маньківського району, Черкаської області. З 1970 року по 1972 рік проходив строкову службу в армії.

З 1972 по 1974 роки навчався в Київському технологічному інституті харчової промисловості, де здобув спеціальність інженера-технолога. Після закінчення інституту працював головним технологом та головним інженером на підприємствах харчової та переробної промисловості. Зокрема працював головним інженером на Уманському міжгосподарському підприємстві по виробництву комбікормів.

15 квітня 1989 року був призваний Уманським міськрайонним військоматом  до лав збройних сил.  Проходив службу в складі окремого будівельного батальйону в/ч 53893.  Протягом 144 днів виконував роботи по дезактивізації енергоблоків Чорнобильської АЕС, а також захоронення забруднених радіацією майна і матеріалів у селі Буряківка. Був звільнений 5 вересня 1989 року. Має військове звання капітана.

В даний час Олександр Дмитрович знаходиться на заслуженому відпочинку та є ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, інвалід війни третьої групи.