Упродовж століть український селянин мріяв і боровся за одне – за власну землю, на якій міг би разом із сім’єю працювати від зорі до зорі, щоб тільки жити в достатку, щоб був хліб і до хліба в кожній родині. Ставлення до землі передавалося від батька до сина, від діда до онука, із покоління в покоління. Саме це забезпечувало безперервність великого роду хліборобського.

Уже на початку незалежної Української держави почали відроджуватися справжні господарі, які згодом створили агроформування нового типу. Серед таких – ТОВ «Берестівець», яке й до нині очолює заслужений працівник сільського господарства України Василь Чекаленко.

Изображение 277

Хлібороб з діда-прадіда, який понад 30 років працює на землі й пов’язаний із нею на генетичному рівні. У Берестівці він народився. У цьому селі минуло його дитинство, юність. Тут поховані рідні та близькі. Тут його земля.

чекаленко поле

Громада Уманщини, передусім аграрії краю знають і шанують Василя Чекаленка як невтомного, ділового та прогресивного керівника одного з найкращих на теренах району сільськогосподарського підприємства. Василь Іванович ніколи не заспокоюється на досягнутому, впевнено долає економічні труднощі, грамотно  господарює і вносить вагомий вклад у соціальний розвиток Берестівця. Його життя щедре на хліборобську мудрість і благородні справи.

Впровадивши науково-обґрунтовані технології вирощування зернових культур, у 2015 році на берестівецьких полях господарство виростило й зібрало найвищий у районі врожай озимої пшениці – 85 ц/га, кукурудзи на зерно – 120,4 ц/га, соняшника – більше 42,3 ц/га, сої – 32,2 ц/га. Заробітна плата працівників у господарстві становить понад 5 тис.грн. на місяць. Це один з найвищих показників у районі.

нагородження

Берестівцю пощастило з таким інвестором, у нього болить душа за рідне село, за людей, які тут живуть. Тож він ніколи не відмовляється від участі у різних соціальних проектах. Берестівець першим в Уманському районі провів газ, ще в середині 90-их. За максимальної фінансової підтримки господарства в селі повністю відновлено вуличне освітлення, прокладено водогін, збудовано дві свердловини, відремонтовано місцеву школу, дитячий садок, Будинок культури, фельдшерський пункт, облаштовано пам’ятні місця та центральну частину села, збудовано храм. А ще сільгосппідприємство постійно надає грошову й матеріальну допомогу пайовикам, ветеранам та вдовам Великої Вітчизняної війни, учасникам АТО та їхнім сім’ям, на оздоровлення дітей, на зміцнення матеріально-технічної бази місцевих закладів та установ, інше. Лише у 2015 році ТОВ «Берестівець» спрямувало понад мільйон гривень спонсорських коштів на розвиток інфраструктури села та різні соціальні потреби жителів населеного пункту.

2

Усіх благодіянь керівника цього агропідприємства не перелічити. Людина широкої душі, його слова ніколи не розходяться з конкретними справами, він живе з людьми одним життям. Створюючи щороку нові робочі місця, Василь Чекаленко своєю працею, вчинками робить усе для того, щоб його земляки жили щасливо та в достатку.

Справжній патріот своєї землі і захисник правдивої історії рідного краю, він надав спонсорську допомогу для видання книг «Берестівець спогади… роздуми…аналіз», «Повторення минулого. Джерело пам’яті», «Голодомор 1932–1933 рр. Берестівець», автором яких є місцевий краєзнавець Сергій Байда. За сприяння Василя Чекаленка в селі встановлено пам’ятник місцевому поету, члену спілки письменників України Григорію Савчуку та видано авторські збірки поезій митця «Душі джерела» й «Дзвонкова криниця».

Сам про себе Василь Іванович говорить так: «Село Берестівець – це земля моїх батьків, тут моє коріння, мій родовід. Доля розпорядилася так, що тут, в отчому краї, я живу і працюю. Тримати порядок – такий уклад місцевого життя моїх земляків. Такого принципу дотримуюсь і я. Займати активну життєву позицію – не прагнення, а швидше стиль життя. Як керівник місцевого господарства і депутат районної ради прагну, щоб моє село жило й процвітало, щоб люди отримували гідну заробітну плату, щоб тут залишалася молодь».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ось такий він керівник сучасного сільськогосподарського підприємства, турботливий господар села. Нині на Уманщині Василя Чекаленка цитують. Ось лише кілька висловлювань керівника: «Якщо в господарстві не буде прибутку, то його не буде і в людей», «Зміни потрібні. Їх треба впроваджувати з огляду на економічні можливості господарства, але впевнено і невідворотно», «Жодна людина, яка своєю працею зміцнює економіку, не повинна залишатися без уваги і шани», «Європу треба бувати в себе вдома».

Чи треба дивуватися тому, що вже вкотре місцева громада саме Василю Чекаленку довірила відстоювати її інтереси в стінах Уманської районної ради. В останніх трьох скликаннях Василь Іванович очолював постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, соціального розвитку села та підприємництва, а в районній раді сьомого скликання – входить до складу постійної комісії з питань бюджету, фінансів та комунальної власності. Він всюди встигає, усе в нього виходить.

Охоче ділиться керівник потужного сільськогосподарського підприємства своїми знаннями та досвідом роботи. Для прикладу, на базі господарства відбуваються семінари для молодих аграріїв, тут проходять виробничу практику студенти вузів, проводяться виїзні засідання кафедр Уманського національного університету садівництва.

assets_images_2015_economics_berestivec_FOTO-13.jpg.54ec8d3ff042209ee38e99c2b84e6b32

Сьогодні набутий хліборобський досвід батька, усі тонкощі роботи на землі вміло й наполегливо переймає син Олександр, який є його першим помічником та очолює вже фермерське господарство «Бересвіт».

– Діти – то наше продовження, я неймовірно щасливий від того, що у мене є син, – з великою гордістю говорить Василь Чекаленко.

Знаний аграрій Уманщини добре розуміє усю філософію землі і відчуває її душею. Василь Іванович прекрасно усвідомлює, чиїх він коренів. А це означає, що й справді хліборобському роду нема переводу!

 

Радник голови Уманської районної ради

 Д.Гайда