Допомога українським бійцям на передовій, підтримка поранених, забезпечення всім необхідним переселенців та зустрічі із очевидцями подій на Сході України, – такий масштабний волонтерський рух розгорнувся в Косенівському НВК, який очолює депутат Уманської районної ради VII скликання Людмила Кузьменко.

IMG_2616

З початком військових дій на Сході України педагогічний колектив та вихованці Косенівського НВК надають всебічну допомогу українській армії. Починаючи з вересня 2014 року Косенівський НВК плідно співпрацює з Уманським міськрайонним волонтерським центром «Разом». За цей період було зроблено чимало корисних справ.

Активом школи ініційовано благодійний ярмарок, до участі в якому були залучені діти, батьки та педагогічний колектив. В результаті благодійної акції зібрано 2 тисячі гривень, які передані волонтерському центру для потреб армії.

IMG_8005

Ще однією акцією з підтримки наших воїнів стала «Подаруй тепло солдату», під час  якої діти охоче малювали, писали листи,  в яких просили поранених  боротися з недугами та поганими думками, бути мужніми та витривалими, щоб повернутися неушкодженими до своїх рідних, до мирного життя. Школярі виготовляли маленьких ангелочків,  які оберігатимуть і зігріватимуть душі бійців АТО у морозні зимові дні.

IMG_0787

Косенівський НВК попіклувався про те, щоб у великі свята в захисників України був стіл достатку. Напередодні Великодня 2015 року колектив та вихованці школи ліпили вареники з картоплею та капустою. Таким чином, на Схід було відправлено 9 відер вареників.

IMG_1101

IMG_1098

Не забували про наших захисників і під час літньої оздоровчої кампанії. Діти з великим ентузіазмом плели маскувальну сітку для воїнів, вкладаючи в роботу всю старанність та витривалість, бо праця таки кропітка.

IMG_1390

У вересні минулого року парламентом школи було організовано акцію «Не залишайся байдужим», в ході якої зібрано чималий набір для сухих борщів: картопля – 150 кг, буряк столовий – 30 кг, морква – 20 кг, цибуля – 5 кг, капуста – 10 кг, 25 банок по 0,5 л., нитки для в’язання, тканини для маскувальної сітки.

DSCN2760

Масштабною стали заходи «Допомога пораненим в зоні АТО». За умовами акції було зібрано 5 тисяч кришечок, кошти від продажу яких направлені для придбання протезів пораненим бійцям.

Не залишилися поза увагою питання переселенців зі східних областей України. У квітні – травні 2015 року проводилась акція «Діти – дітям», під час якої учні НВК приносили іграшки дітям із сімей переселенців.

Крім цього, колектив та вихованці навчального закладу постійно організовують патріотичні флешмоби під назвами: «Перлина України», «Сонце нам сяє».

IMG_1199

Важливою формою патріотичного виховання молоді є зустрічі з очевидцями та учасниками подій на Сході України. Таким чином, була проведена зустріч  з воїном АТО Іваном Нагорним, в ході якої діти мали змогу з перших уст почути про події війни та задати запитання очевидцеві.

– Діти, батьки та педагогічний колектив з великим ентузіазмом підтримують волонтерський рух. Завдяки такій роботі у дітей формується відчуття відповідальності та небайдужості. В подальшому наш навчальний заклад продовжить працювати в цьому напрямкові, – розповідає директор Косенівського НВК Людмила Кузьменко.