22 березня 2016 року в залі засідань Будинку рад відбулося пленарне засідання чергової сесії районної ради VIІ скликання, яке провела голова ради Оксана Супрунець.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради Валентин Судакевич, голова районної державної адміністрації Віталій Олійник, керівники правоохоронних органів, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, очільники територіальних громад, представники засобів масової інформації та громадськість району.

За традицією перед початком розгляду питань порядку денного сесії Оксана Супрунець привітала депутатів районної ради з днем народження, який вони відзначали в міжсесійний період.

Загалом депутати роглянули 26 питань порядку денного. Згідно Закону України «Про внесення зміни до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань» ними було внесено відповідні зміни та доповнення до Регламенту районної ради, який визначає цю процедуру.

Народні обранці проголосували за направлення трьох звернень від Уманської районної ради: до голови Черкаської обласної державної адміністрації – щодо перейменування в селі Шарин вулиці Комуністичної на вулицю Володимира Рижака; до керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району – щодо забезпечення реалізації права учасниками антитерористичної операції на першочергове відведення земельних ділянок (надання погоджень на вилучення земельних ділянок відповідно до чинного законодавства України); до Уманської райдержадміністрації, Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації – щодо роботи терапевтичного відділення центральної районної  лікарні в селі Ладижинка.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Потім депутати обговорили та підтримали звіт про районний бюджет на 2015 рік. Доповідаючи з цього питання, начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Івасюк відзначив, що за 2015 рік до районного бюджету надійшло 227163,6 тис.грн. доходів, з них: до загального фонду – 218448,6 тис.грн., або 103 відсотки до уточненого річного плану, спеціального фонду – 8715,0 тис.грн., або у 3,3 рази більше до уточненого розписом на рік.

Обранці району також заслухали виконання ряду районних програм, зокрема: цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року; програми зайнятості населення Уманського району на 2013-2017 роки; програми економічного і соціального розвитку району за 2015 рік.

Депутати районної ради затвердили Стратегію розвитку Уманського району до 2020 року, а також значну увагу приділили обговоренню та затвердженню низки районних програм: програми відзначення пам’ятних дат, ювілеїв та інших заходів на 2016-2020 роки; програми профілактики злочинності на території Уманського району на 2016-2021 роки; програми висвітлення діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування на телебаченні та в друкованих засобах масової інформації на 2016-2020 роки; програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом на 2016-2020 роки; програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки; програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Уманського району на 2016-2018 роки; програми удосконалення роботи виконавчої влади в Уманському  районі  2016-2017 роки; програми розвитку архівної справи в Уманському районі на 2016-2020 роки; цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки.

В ході засідання сесії депутати прийняли ще низку рішень, зокрема: внесли зміни до бюджету на 2016 рік, затвердили Положення про помічників-консультантів депутата районної ради, внесли зміни до Положення про постійні комісії районної ради,  призначили директора комунального підприємства «Уманьрайрембуд» та затвердили штатний розпис цього підприємства.

Серед іншого, народні обранці не підтримали питання про реорганізацію навчальних закладів району.

З усіх інших питань було прийнято відповідні рішення.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA