До 25-ї річниці Незалежності України створюється «Рушник єдності», що єднає всі райони та міста Черкаської області. Таку акцію ініціювала Черкаська обласна Рада профспілки працівників соціальної сфери спільно з Департаментом соціального захисту населення Черкаської ОДА.

Загальна довжина “Рушника єдності” становить 15 метрів і 50 сантиметрів у висоту. Його створення  проводиться з метою активізації творчого потенціалу спілчан, популяризації традицій народного мистецтва, відтворення історії та сьогодення рідного краю, створення символу соціальної сфери.

На початку весни місто Умань передало естафету до Уманського району. З 1 до 12 березня управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району створювали свій орнамент.

DSCN0152

DSCN0158

Відповідальну справу було доручено вишивальниці з села Родниківка Валентині Коваль. На рахунку якої цілий ряд яскравих вишитих полотен. Тож тепер Валентина Миколаївна створила візитівку Уманського району на «Рушникові єдності».

DSCN0155

Важливий нюанс – створення ескізу рушника. Управління та територіальний центр заздалегідь визначилися, який саме візерунок представить Уманський район.

Як зазначає Наталія Кицик:

– Орнамент, що створений на рушникові в повній мірі передає колорит Уманщини, адже він відтворює історію району, його розвиток та індивідуальність: хліб та колоски символізують сільськогосподарський край, сонце – соціальний захист, хліб і сіль – щиру українську гостинність.

DSCN0159

13 березня Уманський район урочисто передав «Рушник єдності» управлінню праці та соціального захисту населення та територіальному центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) м. Христинівка.

DSCN0167

«Рушник єдності» з усіма районами та містами Черкащини буде представлено в області з нагоди визначної дати – 25-ї річниці Незалежності України.