images

17 березня, відбулась зустріч голови Уманської районної державної адміністрації Віталія Олійника та голови районної ради Оксани Супрунець з представниками районної громадської організації «Союз Чорнобиль України», яку очолює Петро Сорока.

У зустрічі взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники управління Пенсійного фонду України в місті Умані та Уманському районі, центральної районної лікарні, Центру первинної медико-санітарної допомоги та представники ЗМІ.

KGww8MMBMTk

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання надання чорнобильцям кваліфікованого соціального обслуговування, належної медичної допомоги у рамках виконання місцевих районних програм.

Зокрема, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Бондаренко зазначила, що станом на 1 березня 2016 року на обліку в управлінні перебуває 1526 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Їх соціальний захист проводиться за двома основними напрямами: державними бюджетними програмами та в рамках районної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки.

За словами Тетяни Григорівни, у 2015 році фактичні видатки компенсаційних виплат та грошової допомоги громадянам, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, становили 586,7 тис. грн. На 2016 рік на виплату компенсацій та допомог потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС передбачено:

з державного бюджету649,5 тис. грн.: на доплату за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи -13,4 тис. грн.; виплату щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи -535,0 тис. грн.; оздоровлення громадян, які постраждали від ЧК(1 категорія) – 72,8 тис. грн.; компенсацію за шкоду заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 28,3 тис. грн.;

з обласного бюджету– 79,3 тис. грн.: на медикаменти – 64,3 тис. грн.; зубопротезування – 15,0 тис. грн.;

з районного бюджету: на фінансову підтримку діяльності громадської організації «Союз Чорнобиль України» – 29,5 тис. грн., одноразову матеріальну допомогу ліквідаторам, потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС 1, 2, 3 категорій та вдовам – 30,0 тис. грн..

З 2015 року потерпілі внаслідок Чорнобильської категорії, які мають І категорію й перебувають на обліку, забезпечуються санаторно-курортними путівками та оздоровлюються стовідсотково.

Голова громадської організації Петро Сорока висловив вдячність очільникам району, керівникам промислових та сільськогосподарських підприємств за тісну співпрацю, що дала можливість надавати матеріальну підтримку чорнобильцям та їх сім’ям.