Ефективна взаємодія Кабінету Міністрів, Парламенту, місцевих органів влади та громадянського суспільства забезпечить подолання кризи у країні. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман в інтерв’ю телеканалу “Рада” у п’ятницю.

“Дуже важливо, щоби був взаємозв’язок Кабінет Міністрів – Парламент, Парламент – Кабінет Міністрів з місцевими органами влади, і це все у супроводі з якісним контактом з громадянським суспільством, експертним середовищем. Тоді ми не будемо робити помилок”, – наголосив В. Гройсман.

За словами керівника Парламенту, зокрема, необхідно вирішити проблеми у низці галузей: економіці, аграрному секторі, охороні здоров’я, освіті, вугільній промисловості, соціальній сфері тощо. “Є низка базових речей, на які треба дати дуже чіткі відповіді. Не просто “все буде добре колись”, – зазначив В. Гройсман. – Але ключове завдання – не сформувати план, а бути здатним його зреалізувати”.

Керівник Парламенту зазначив, що для вирішення нагальних проблем у країні за результатами роботи у Парламенті сформований антикризовий  План дій. “Дуже важливо, щоби План дій був зрозумілий для українського суспільства, щоб ми змогли повернути довіру громадян до влади, щоб ми могли призупинити ту кризу, яка сьогодні є не тільки політичну, а й соціальну і економічну, і люди це відчувають. І ми повинні відновити зростання української економіки, і взагалі розвиток нашої держави”, – наголосивВ. Гройсман.

Крім того, Україна повинна продовжити будувати ефективні, якісні стосунки з міжнародними партнерами, зокрема з Міжнародним Валютним Фондом. “План цих реформ [програми взаємодії з МВФ] дасть можливість змінювати Україну, бороти корупцію, робити конкурентний ринок, конкурентне середовище, відкривати публічні тарифи, – багато робити позитивних речей для українських громадян, а не для Міжнародного Валютного Фонду”, – наголосив Голова Парламенту.

Також одним з пріоритетним завдань діяльності влади має бути повноцінна європейська інтеграція України, зокрема щодо виконання Угоди про Асоціацію, Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом та підтримки українських виробників – експортерів до країн ЄС, зазначив він.

В. Гройсман також висловив переконання, що Європейський Союз прийме рішення щодо лібералізації безвізового режиму для України найближчим часом.

“Питань є дуже багато, і завдань є дуже багато. І не дивлячись на те, який буде створений Уряд, хто його очолить, найголовніше, щоби питання зрушилися з місця і ми змогли добитися якісного результату”, – підкреслив керівник Парламенту.