9 березня у селі Томашівка відбулось урочисте відкриття погруддя видатному українському поету, громадському діячеві, справжньому патріоту України Тарасу Григоровичу Шевченку з нагоди 202-річчя від дня його народження.

1457535848_img_3480

На центральній площі села зібрались і дорослі, і діти, сюди прийшли сім’ями. Багато людей у вишиванках, з квітами.

Відкриття заходу розпочалося з виконання Гімну України. Право відкрити пам’ятник Великому Кобзарю було надано голові районної ради Оксані Супрунець, голові районної державної адміністрації Віталію Олійнику, сільському голові Анатолію Шевчуку та керівнику фермерського господарства «Імпульс», депутату районної ради Олександру Пастушенку.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З шаною і любов’ю гості та запрошені поклали квіти до пам’ятника славетному сину України Т.Г. Шевченку.

З вітальними промовами до мешканців села Томашівка звернулися керівники району, очільник сільської громади та почесні гості.

Зокрема, голова районної ради Оксана Супрунець у своєму виступі зазначила, що у кожної держави і народу є герої, які становлять основу їхньої історії, підґрунтя пам’яті і національної гордості.Посадовець наголосила на актуальності Шевченкового слова, яке є рушійною силою у боротьбі українського народу за волю, справедливість та суверенітет.

– Нехай же для жителів Томашівки та всіх, хто сюди завітає, новозбудоване погруддя українському Пророку стане символом всенародної любові до Поета та нагадуванням про те, що лише в єдності помислів і дій можна збудувати сильну й заможну державу. Але пам’ятаймо, найкращим спільним та величним пам’ятником для Тараса Шевченка буде наша перемога над ворогом, наша єдність, наша національна гідність, – саме такими словами завершила свій виступ посадовець представницької влади району.

Також Оксана Анатоліївна висловила слова вдячності депутату районної ради Олександру Пастушенку за доброчинну допомогу у встановленні пам’ятника генію українського народу.

Учні Томашівського навчально-виховного комплексу підготували тематичну літературну композицію. У цей день звучали безсмертні твори Тараса Шевченка, поетичні рядки про Великого Кобзаря.

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять про героїв, які віддали життя за незалежність і територіальну цілісність України.

На завершення мітингу було зроблено колективну фотографію на згадку про урочисту подію.

1457535959_img_3487