Про запеклі дороги війни, важкі випробування, які докорінно змінюють світогляд, патріотизм побратимів та волонтерство “Сьогоденню Уманщини” розповів учасник бойових дій із села Паланка Андрій Кондратюк.

01 (2)

28 серпня 2014 року Андрій Кондратюк отримав повістку про мобілізацію. З цього часу розпочинаються довгі місяці підготовки до виснажливої боротьби в зоні АТО. Спочатку військові навчання у Львові, згодом – Харкові. В грудні 2014 року чоловік потрапив до зони АТО в селище Нижнє Луганської області. Андрій ніс службу в Другому батальйоні оперативного призначення Національної гвардії України.

Наступним  місцем дислокації став пропускний пункт Зайцеве. Де їх батальйон вахтовим методом проводив позмінні патрулювання дороги, що єднає Артемівськ та Горлівку.

Чимало випробувань випало на долю Андрія там у зоні АТО. Чоловік зізнається, що пережите докорінно змінює світогляд та змушує по-іншому подивитися на звичні речі.

Вражала згуртованість батальйону. Не дивлячись на те, що сформований він був із людей різного віку та з різних куточків України, – всі вони боролися за єдину мету –  мир та спокій в нашій державі.

Вражала підтримка волонтерів, які дійсно забезпечували армію усім необхідним. Підтримували бойовий дух і земляки.

– Друзі та родина підтримували, як могли. Хочу висловити подяку за допомогу сільській раді та депутату районної ради Миколі Гордію, – розповідає Андрій Кондратюк.

Найважчим етапом для оперативного батальйону був період із 15 січня по 18 лютого 2015 року. У запеклих боях за Дебальцеве підрозділ втратив 5 бійців, 2 потрапили в полон.

31 липня 2015 року Андрій Кондратюк був демобілізований. На повернення батька, чоловіка та сина з нетерпінням чекали вдома. За гідне виконання свого громадянського обов’язку Андрій Кондратюк отримав статус учасника бойових дій.