З початку епідемічного періоду захворюваності на гострі вірусні інфекції та грип станом на 26 лютого в районі захворіло 2364 особи, в тому числі дітей – 1407 осіб. За відповідний період до стаціонарних відділень центральної районної лікарні госпіталізовано 309 хворих на ГРВІ та грип, із них 175 дітей.

З метою запобігання поширення захворюваності на грип та його ускладнення в районі з місцевого бюджету додатково були виділені кошти в сумі 400,5 тис. грн. Станом на 26.02.2016 року 248 хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні в центральній районній лікарні, отримали лікарські засоби на суму біля 200,0 тис. грн.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, яка склалася в Уманському районі з приводу захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, головний лікар Уманської центральної районної лікарні Добрянська І.І. звернулася до міського голови Олександра Цебрія та начальника управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради  Галини Кучер  з проханням у виділенні лікарського засобу «Реленца», який був виділений для уманчан як гуманітарна допомоги від міста – побратима Радвілішкіс Литовської Республіки.

22 лютого 2016 року виконавчий комітеті Уманської міської ради провів засідання комісії з питань гуманітарної допомоги, яка розглянула звернення лікувальних закладів та виділила для Уманської центральної районної лікарні 200 упаковок лікарського засобу «Реленца».

один

25 лютого 2016 року лікарський засіб був виданий для лікування хворих, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в Уманській ЦРЛ з приводу захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

З метою профілактики захворюваності на вірусні інфекції та грип серед медичних працівників, у жовтні 2015 року з місцевого бюджету були виділені кошти в сумі 4777,50 гривень для придбання вакцини «Ваксигрип» та проведена вакцинація. Враховуючи вимоги розпорядження в.о. голови Держсанепідслужби від 17.02.2016 № 4-р «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти грипу за епідемічними показаннями» та наказу  МОЗ України від 06.11.2015 № 732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення грипу та гострих респіраторних інфекцій» на даний час проводиться профілактика вірусних інфекцій серед медичних працівників центральної районної лікарні лікарським засобом «Реленца», який отриманий як гуманітарна допомога.

ЧОТИРИ

Завдячуючи керівництву Уманського району, депутатському корпусу районної ради, а також міському голові м. Умань та мерії міста – побратима Радвілішкіс Литовської Республіки, ми всі переконалися, що в боротьбі з недугом немає меж та кордонів.

 

 

  • Головний лікар Уманської ЦРЛ
  • І.І.Добрянська