Вони підкорили сцену області та держави, їх зустрічають оваціями на міжнародних турнірах. Не злічити сьогодні грамот, кубків та медалей привезених із найрізноманітніших конкурсів та фестивалів – всі ці досягнення на рахунку акробатичного колективу «Весела дітвора».

SAM_0319

У 2005 році керівник гуртка акробатики та музичної ритміки ДЮКФП Наталія Роговенко створила в Старобабанівській загальноосвітній школі акробатичний колектив до складу якого ввійшли діти шкільного віку. З цього розпочинається історія колективу, який зумів здобути визнання не лише в нашій державі, а й став дипломантом міжнародних фестивалів. За що в 2015 році отримав найвищу відзнаку Міністерства освіти і науки України  – зразковий.

Сьогодні акробатичний колектив «Весела дітвора» є однією із візитних карток нашого району. Без акробатів у яскравому сценічному вбранні не обходиться жодне районне свято, навпаки їх виступу з нетерпінням чекають глядачі.

SAM_0333

За всіма цими досягненнями стоять роки клопіткої, щоденної праці, багатогодинних тренувань.  Наполегливості та старанності цих дітей може позаздрити будь-який дорослий.

Керівник гуртка Наталія Роговенко – за освітою учитель фізичного виховання. Після закінчення Черкаського педагогічного університету повернулася до Умані де працювала в студії циркового мистецтва «Юність». З цього часу з’явилося бажання створювати циркове мистецтво. Майже чверть століття Наталія Володимирівна працює керівником акробатичного гуртка.

На даний час гурток відвідує 35 учнів, 14 з них радують глядача своїми виступами  на великих сценах, працює три групи. За час існування колективу випущено не одне покоління учнів, які обирають відповідні професії.

Як зазначає Наталія Володимирівна:

– Разом із дітьми намагаємося реалізувати щось нове, щоб в черговий раз здивувати глядача. Постійно підвищую свій професійний рівень беручи участь у Всеукраїнських семінарах – практикумах циркового мистецтва 2010 рік м. Полтава, 2015 рік м. Харків. Набутий досвід, висока майстерність, професіоналізм дозволяє працювати зі своїм акробатичним колективом на високому професійному рівні.

«Весела дітвора» ставала призерами різноманітних районних та обласних конкурсів: «Таланти твої Уманщино», «Обдарованість 2010 – 2013»,  «Грайлива веселка 2010 – 2013».

Першою великою перемогою була участь у міжнародному проекті кастинг – шоу «Магія цирку» знаменитого цирку Миколи Кобзова, що проходив у 2011 році в м. Києві. За підсумками кастингу «Весела дітвора» стала лауреатами.

З цього розпочався ряд великих перемог державного та міжнародного значення: дипломанти міжнародного фестивалю – конкурсу естрадного та фольклорного мистецтва «Золотий маяк 2011» м. Київ, дипломанти  ІV  Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Молодь обирає здоров’я» м. Одесса, призери Міжнародного хореографічного конкурсу «Магія танцю 2012 – 2013» м. Київ, призери Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких циркових колективів «Діти європейського цирку» м. Українка. Та ще цілий ряд перемог.

Особливі враження в дітей викликала поїздка за кордон. «Весела дітвора»  двічі побували на Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Діти – дітям» в Познань (республіка Польща).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як зазначає Наталія Роговенко:

– Дітям дуже подобається приймати участь у фестивалях Всеукраїнського та Міжнародного рівня, бувати на справжніх циркових аренах, куди з’їжджаються маленькі артисти з різних циркових шкіл України, щоб показати свій талант під куполом цирку, поспілкуватися, та отримати незабутнє враження.

Під час конкурсів гуртківці мали змогу зустрітися та отримати влучні поради від членів журі: Радо Поклєтаро, Ольги Юнакової, Ганни Безсонової, Андреса Капіньюша та багато інших.