29 серпня 2018 року, напередодні Дня Знань, освітяни Уманщини зібралися на традиційній щорічній районній конференції працівників освіти. У її роботі взяли участь голова районної ради Оксана Супрунець, голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко, керівники профспілкових організацій дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, педагогічні працівники, очільники територіальних громад, представники місцевих засобів масової інформації.

????????????????????????????????????

Конференція  розпочалась з доповіді начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, депутата районної ради Бориса Бондаря. Борис Борисович підбив підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у2017/2018 навчальному році та означив першочергові завдання на 2018/2019навчальний рік.

В обговоренні доповіді  взяли участь директор Краснопільського НВК І-ІІ ступенівТетяна Усатюк; завідувач  Старобабанівським закладом дошкільної освіти Наталія Спужак; вчитель 1 класу Гереженівського НВК І-ІІ ступенів Майя Бурлаченко.

Про фінансові інвестиції освітнім закладам с.Ладижинка з боку сільського бюджету інформував учасників педконференції Ладижинський сільський голова Сергій Цоколенко.

На педконференції голова районної організації профспілки працівників освіти Анатолій Петриченко підбив підсумки та проаналізував здобутки в напрямку соціального захисту педагогічних працівників Уманщини в 2017/2018 навчальному році.

Своїми враженнями про роботу в Родниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка поділилася Емілі Кін, представник корпусу Миру США в Україні, яка вже 2 роки працює в цьому освітньому закладі.

Із вітальним словом до освітян району звернувся голова райдержадміністраціїЄвгеній Данченко. У своєму виступі він також відзначив головні пріоритети, якими керується влада щодо розвитку галузі освіти в районі, а також вручив Почесні грамоти райдержадміністрації окремим педагогам.

Із наближенням початку нового навчального року освітян району привітала голова районної ради Оксана Супрунець. Звертаючись до педагогічної спільноти Уманщини, Оксана Анатоліївна наголосила, що серед ключових завдань, навколо яких має сконцентруватися взаємодія влади, педагогів, батьків, громадськості, – створення умов для нової української школи на теренах Уманщини. За її словами, саме освіта є основою розвитку нації і держави, стратегічним ресурсом та запорукою майбутнього України. Саме освіта відтворює і нарощує інтелектуальний, духовний та економічний потенціал суспільства.

Очільник представницької влади району також акцентувала увагу на тому, що у всебічному забезпеченні і підтримці цих важливих тенденцій сучасності бачить своє завдання і депутатський корпус Уманської районної ради.

– Вже у нинішньому сьомому скликанні районна рада ухвалила низку освітянських програм, серед яких: Програма організації харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій загальноосвітніх закладів району на 2018 рік; Програма оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді на 2016-2020 роки; Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020роки; Програма підтримки та стимулювання талановитої молоді Уманщини на2016-2020 роки; районна програма «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки; Програма розвитку фізичної культури і спорту в Уманському районі на 2016-2020роки; Програма розвитку дошкільної освіти на період до 2022 року та інші. Увага до освітньої галузі має лише зростати. Саме тому постійні комісії районної ради тримають на контролі стан справ в освітній галузі та з виїздом на місця будуть й надалі вивчати хід виконання цих та інших діючих програм і сприяти їх подальшій реалізації, – виокремила голова районної ради й побажала успіхів усім педагогам Уманщини у вихованні освіченого молодого покоління, а педагогам-початківцям – успішно ввійти у педагогічні колективи району, мати хороших наставників і досягти результатів у роботі.

Також Оксана Супрунець висловила вдячність усім вчителям, які брали участь у підготовці матеріалів про історію сіл району, що ввійшли до 4-томного видання книги «Уманщина у плині літ».

За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у справу навчання і виховання учнівської молоді, високу професійну майстерність, створення належних умов для навчання і виховання школярів Почесною грамотою Уманської районної ради нагороджені вчитель історії Кочубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Алла Канак та вчитель фізики Полянецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сергій Шмалюх.

За багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий внесок у справу виховання дошкільнят Почесною грамотою Уманської районної ради також нагороджена завідувач Іванівського дошкільного закладу освіти Світлана Сушкета.

На завершення серпневої педконференції на сцену було запрошено молодих фахівців, випускників педагогічних вузів і коледжів, які прибули на роботу в освітні установи Уманщини. Усі присутні їм щиро побажали успішно ввійти в педагогічні колективи району, мати хороших наставників і досягти результатів у роботі.

DSC_0162