Художником може стати кожен, а от написати портрет зможе тільки справжній талант. Саме таким талантом доля щедро нагородила 18-річну Марію Стригун із Паланки. Не маючи спеціальної художньої підготовки дівчина зуміла створити кілька десятків полотен, більшу частину яких складають портрети.

марія

Марія Стригун

IMG_5091

IMG_5096

Талант художника дівчинка проявила ще в ранньому дитинстві, саме тоді рідні помітили, що замальовки, які створює Марійка відрізняються від дитячих малюнків. Тому мати віддала доньку навчатися до художньої школи міста Умань, де вона вдосконалювала свою художню майстерність близько року.

Дитячі картини, які більше нагадували полотна професійних художників помітили в Паланській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. До цього часу в шкільній галереї мистецтв розміщена персональна виставка випускниці закладу Марії Стригун.

виставка

Сьогодні Марія Стригун студентка 3-го курсу Уманського професійного аграрного ліцею. При виборі професії Марійка обрала також мистецьку спеціальність перукаря. Проте своє художнє захоплення не полишила. Малює фарбами та олівцем, пейзажі та портрети. Основний художній напрямок в якому прагне розвиватися дівчина – це портрети, яких має більше двох десятків.

Як зазначає Марія Стригун:

– Натхнення приходить коли оживає природа, тому більшість своїх полотен я створювала у весняно-літній період. Що ж до портретів то раніше обличчя перемальовувала з журналів. Це були в основному портрети знаменитостей. В минулому році вперше спробувала нову практику в ході якої з’явилися перші портрети моїх друзів та знайомих.

IMG_5095

За думкою фахівців не кожен знаменитий художник уміє малювати портрети. Наприклад створюючи пейзаж, то зовсім необов’язково, щоб він був схожий на ту місцевість, яку хотіли зобразити. У випадку з портретом все трохи інакше. Адже будь-яка людина зможе порівняти портрет з оригіналом і сказати, схожий він чи ні. Секрет художників-портретистів у тому, щоб розглянути в кожній людині щось унікальне, що відрізняє його від всіх інших і зобразити це на папері. Що ж до Марії Стригун то дівчина має свій індивідуальний художній стиль, що чітко відображається у її полотнах.

IMG_5089

IMG_5088