16 січня на базі Уманської центральної районної лікарні відбулося спільне засідання постійних депутатських комісій та президії районної ради. Участь у засіданні взяв голова райдержадміністрації Євгеній Данченко, депутат обласної ради Валентин Судакевич, головний лікар ЦРЛ Інна Добрянська, головний лікар ЦПМСД Олександр Новаківський, сільські, селищний голови. Проводила засідання голова районної ради Оксана Супрунець.

Основною темою обговорення стало питання перспективи розвитку первинної і вторинної ланки медицини в Уманському районі.

55c5fd04af70c2c19aabce3763fcf9c4

Розпочинаючи засідання голова районної ради зазначила, що питання розвитку первинної і вторинної ланки медицини є пріоритетним завданням на цей рік. А це можливо лише за умов 100% забезпечення медичних закладів району кадрами та медикаментами. Також Оксана Анатоліївна відзначила, що на належному рівні має бути й інформованість населення зі списком медикаментів для надання першої невідкладної допомоги, які є в кожному медичному закладі.

Головний лікар ЦРЛ Інна Добрянська розповіла що діяльність Уманської ЦРЛ у 2017 році була спрямована на втілення в життя медичних програм, які передбачають здійснення заходів щодо поліпшення стану здоров’я населення, зниження рівнів захворюваності, інвалідності та смертності, забезпечення функціонування галузі в сучасних економічних умовах, раціональну та ефективну організацію медичного забезпечення населення, задоволення його потреб в медичній допомозі та охороні здоров’я, створення умов щодо формування здорового способу життя.

Потужність лікарні – 205 ліжок, потужність поліклініки – 200 відвідувань за зміну. Функціонує 9 стаціонарних відділень, з них 4 відділення хірургічного профілю (95 ліжок).

У 2018 році заплановано провести капітальний ремонт приміщення для розміщення відділення, а також очікуємо на виділення ангіографа для Уманської ЦРЛ відповідно постанови Кабінету Міністрів України.

Завершені  ремонтні роботи приміщень поліклінічного відділення ЦРЛ для розміщення скринінгового центру «Здоров’я жінки», який розпочне свою роботу з січня 2018 року. Для облаштування даного центру медичним обладнанням з місцевого бюджету були виділені кошти в сумі 175,0 тис. грн.

На виконання обласної програми «Інформатизація» в центральній районній лікарні завершені роботи по проведенню локальної мережі в структурних підрозділах, придбано комп’ютерне та серверне обладнання, а також  програмне забезпечення Доктор Елекс та 30 робочих місць. 24-25.11.2017 р. проведено навчання медичного персоналу ЦРЛ для роботи в електронній системі реєстрації пацієнтів і на даний час медичні працівники поліклінічного відділення працюють в тестовому режимі.  Протягом 2018 року заплановано придбати ще 60 робочих місць та 70 одиниць принтерів.

Депутат обласної ради Валентин Судакевич звертаючись до присутніх зауважив, що сьогодні ми маємо спрямувати усі сили на розвиток нашої лікарні шляхом закупівлі новітнього обладнання та залученням до роботи молодих спеціалістів.

Про реформування первинної ланки та перспективи розвитку медицини на селі розповів головний лікар ЦПМСД Олександр Новаківський. Зокрема, це автономізація центру ПМСД, інформатизація його роботи, покращення матеріально-технічної бази закладів, забезпечення ліками та виробами медичного призначення, розвиток інфраструктури та поліпшення кадрового забезпечення.

Активну участь в обговоренні взяли депутати районної ради Сергій Войченко, Володимир Мальченко, Михайло Лівшун, Людмила Сальнікова які зауважили на тому, що важливим питанням в цьому напрямку є наповнення бюджету задля належного фінансування закладів медицини в Уманському районі.